Brytyjski duchowny-pedofil odnaleziony w Kosowie

Katolicki duchowny, Lawrence Soper, oskarżony o przestępstwa na tle seksualnym, został przypadkowo odnaleziony w Kosowie. Teraz stanie przed brytyjskim wymiarem sprawiedliwości.

70-letni dzisiaj, katolicki duchowny, Lawrence Soper, pracował jako nauczyciel w St Benedict’s School w Ealing, prywatnej szkole katolickiej położonej w zachodnim Londynie. To właśnie tam duchowny miał dopuścić się gwałtów i czynów o charakterze pedofilskim.

W marcu 2011 roku, miało dojść do procesu w sprawie jednego z największych brytyjskich skandali pedofilskich z udziałem katolickich duchownych. Zanim jednak doszło do sprawy, Lawrence Soper, nagle przepadł bez wieści. Za duchownym wysłano międzynarodowy list gończy. Jednak przez 5 lat, nikt ani duchownego nie widział ani nic nie słyszał.

Tymczasem Lawrence Soper, wiódł spokojne i beztroskie życie w Kosowie, ukrywając się pod zmienionym nazwiskiem jako Andrew Charles Kingston. „Staruszek” uchodził wśród lokalnej społeczności za dobrego, poczciwego człowieka, piszącego książkę historyczną.

Nowa tożsamość księdza wyszła na jaw, gdy jeden z jego sąsiadów podał nazwisko w szpitalu. To był przysłowiowy „gwóźdź do trumny”, bowiem dzięki zupełnemu przypadkowi policja z Wielkiej Brytanii zaczęła węszyć wokół nowego nazwiska duchownego.

Ostatecznie 70-letniego Lawrence Soper’a aresztowano i deportowano do Wielkiej Brytanii. Teraz czeka na „sąd ostateczny”.

OM | Open Magazyn.pl
Źródło | www.telegraph.co.uk

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!