Brytyjscy prawnicy do premiera: referendum nie jest wiążące, kierujcie się swoją oceną

Ponad 1000 brytyjskich prawników podpisało list do Davida Camerona, w którym zwracają uwagę, że wynik referendum nie jest wiążący i ma jedynie charakter „doradczy”.

Autorzy listu zwracają uwagę, że rząd może podjąć inną decyzję w związku z czym nie powinien traktować sprawy jako rozstrzygniętej i z uwagą przyjrzeć się możliwym skutkom Brexitu oraz temu, czy w interesie Wielkiej Brytanii leży uruchomienie art. 50 Traktatu o Unii Europejskiej.

Philip Kolvin, który jest jednym z inicjatorów listu, mówi: „Parlament jest suwerenem i strażnikiem demokracji. Posłowie są wybierani, by starali się kierować własną oceną sytuacji opartą o obiektywne dowody i chronili interes państwa oraz wyborców dla tego i następnych pokoleń.” Dodaje też, że kryzys polityczny oraz możliwy ekonomiczny, wymaga takiego działania.

Podkreśla, że w najlepszym interesie kraju jest to, by posłowie zagłosowali przeciwko uruchomieniu art. 50 Traktatu o Unii Europejskiej i zignorowali wynik referendum. Inny z sygnatariuszy listu, Aidan O’Neal mówi, że referendum pokazało przede wszystkim, że Wielka Brytania jest podzielona, ale nie odpowiedziało na pytanie, jak musi wyglądać przyszły związek kraju z Europą.

Źródło / Redakcja

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Fact-checking na Facebooku w rozsypce

System weryfikacji informacji (tzw. fact-checkingu) na Facebooku, który miał działać we współpracy z dziennikarzami, jest w rozsypce. Sami dziennikarze są rozczarowani rzeczywistością współpracy z koncernem i chcą jej zakończenia - podał dziennik 'The Guardian'.

STYL I KULTURA