Brytyjscy posłowie obawiają się, że z powodu wyniku referendum do UK przyjedzie więcej imigrantów z Unii!

Brytyjscy posłowie są zdania, że wskutek referendum do UK w najbliższym czasie może przyjechać więcej imigrantów z UE niż normalnie bywało.

Zdaniem posłów nowa fala imigrantów pojawić się może jeśli rząd nie wyznaczy konkretnej daty, po której nie będzie możliwe otrzymanie wszystkich przywilejów, jakie otrzymują obywatele Unii przyjeżdżający do UK.

Początkowo mówiło się, że taką graniczną datą ma być 23 czerwca 2016 roku czyli dzień w jakim przeprowadzono referendum.

Obecnie rząd twierdzi, że ogłoszenie granicznej daty nie jest możliwe przed rozpoczęciem rozmów o wyjściu z Unii. Zdaniem ministrów dopóki nie został uruchomiony artykuł 50 Traktatu Lizbońskiego to w myśl prawa Wielka Brytania w dalszym ciągu pozostaje w UE. Być może także niebadatelną rolę w opóźnieniu daty ogłoszenia daty granicznej odgrywają propozycje jakie politycy unijny złożyli Brytyjczykom. Chodzi między innymi o to, że Wyspiarze mieliby prawo do zamknięcia swoich granic dla obywateli Unii nawet przez okres 10 lat.

Home Affairs Committee nalega jednak na rząd by wyznaczył datę, do której imigranci z Unii będą mieli zagwarantowane prawa do pozostania w Wielkiej Brytanii. Zdaniem przedstawicieli tego komitetu jeśli takiej daty się nie wyznaczy to UK czeka nowa fala imigracji związana z faktem, że ludzie będą chcieli przyjechać by osiedlić się na Wyspach jeszcze przed wyjściem ze struktur unijnych. Na nic zdadzą się wtedy wysiłki ograniczenia imigracji.

Źródło / Informacje24

info24_logo

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!