» Damian Biliński | Źródło: The independent

Używając poetyki burmistrza Londynu, trzeba mieć jaja, aby o brytyjskich bojownikach walczących w szeregach Państwa Islamskiego, powiedzieć w tak mocny, obraźliwy i zarazem żartobliwy sposób.

_______________________________________________________________________________________________________________________

Burmistrz Londynu, Boris Johnson, powiedział w wywiadzie dla „The Sun”, że młodzi Brytyjczycy, którzy wyjechali z kraju, aby dołączyć do Państwa Islamskiego są sfrustrowanymi seksualnie frajerami. Słowa burmistrza cytuje The independent.

Burmistrz Londynu stwierdził również, że osoby, które wyjechały do Syrii walczyć u boku dżihadystów zrobili to, gdyż nie wyszło im z kobietami, i dlatego, z tego powodu są urażeni na cały świat:

„Jeśli przyjrzycie się psychologicznemu profilowi zamachowców, zobaczycie uzależnionych od pornografii onanistów. Sfrustrowani mężczyźni nie poradzili sobie z relacjami w stosunku do kobiet, przez co czują się nieudacznikami i uważają, że cały świat jest przeciwko nim.”

Jednocześnie, Boris Johnson, twierdzi, że walka z islamskim ekstremizmem nie powiedzie się, jeśli zachodni politycy wciąż będą obwiniać cały islam, ale zastrzega jednocześnie, że społeczność muzułmańska powinna być zobowiązana, aby jasno i wyraźnie przeciwstawić się przeciwko atakom terroru.

Sharing is caring!