Brytyjki są na bakier z higieną osobistą

» Dorota Kosko | Źródło: www.dailymail.co.uk

Badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii na próbie 2,021 kobiet w wieku od 18 do 50 lat wykazały, że płeć piękna jest na bakier z … higieną. Aż cztery na pięć kobiet przyznało się, iż nie bierze codziennie prysznica, a co trzecia potrafi obejść się bez mycia ciała przez trzy dni.

_________________________________________________________________________________________________________________________

Wieczorna higiena również stwarza problem – niemal 2/3 kobiet nie zmywa przed snem makijażu. Co trzecia z nich tłumaczy to brakiem czasu. Natomiast jedna na osiem kobiet nie myje zębów przed pójściem do łóżka. Sytuacja przedstawia się także nieciekawie o poranku. Tylko 21% badanych kobiet bierze rano prysznic lub kąpiel.

Mimo fatalnych wyników dotyczących higieny wśród brytyjskich kobiet, 91 % respondentów przyznaje, iż wie jak ważna jest pielęgnacja skóry. Czynniki stylu życia takie jak brak snu (76%), czy odwodnienie (67%) uznały za wpływające na stan ich skóry. Pozostaje nam tylko trzymać kciuki za badane kobiety, gdyż 89 % z nich przyznało, iż chciałyby poprawić swoje podejście do higieny.

Sharing is caring!