Brytyjki z higieną osobistą mają duży problem

Badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii na próbie 2,021 kobiet w wieku od 18 do 50 lat wykazały, że płeć piękna jest na bakier z … higieną. Aż cztery na pięć kobiet przyznało się, iż nie bierze codziennie prysznica, a co trzecia potrafi obejść się bez mycia ciała przez trzy dni.

Wieczorna higiena również stwarza problem – niemal 2/3 kobiet nie zmywa przed snem makijażu. Co trzecia z nich tłumaczy to brakiem czasu. Natomiast jedna na osiem kobiet nie myje zębów przed pójściem do łóżka. Sytuacja przedstawia się także nieciekawie o poranku. Tylko 21% badanych kobiet bierze rano prysznic lub kąpiel.

Mimo fatalnych wyników dotyczących higieny wśród brytyjskich kobiet, 91 % respondentów przyznaje, iż wie jak ważna jest pielęgnacja skóry. Czynniki stylu życia takie jak brak snu (76%), czy odwodnienie (67%) uznały za wpływające na stan ich skóry. Pozostaje nam tylko trzymać kciuki za badane kobiety, gdyż 89 % z nich przyznało, iż chciałyby poprawić swoje podejście do higieny.

OM / Open Magazyn.pl

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!