Brytyjka śpiewa o polskich pierogach

W Sieci pojawił się teledysk brytyjskiej artystki o polskich korzeniach. Alexandra Sawyer Hudson nagrała piosenkę o…polskich pierogach.

UBEZPIECZENIE DOCHODU

» Ubezpieczenia od utraty dochodu » Ubezpieczenia w razie chorób krytycznych » Polisy na życie.

Dowiedz się w jaki sposób otrzymywać nawet do 100% miesięcznego wynagrodzenia w momencie gdy nie jesteśmy zdolni do pracy przez Rok, 2 lata, 5 lat a nawet do 70 roku życia. Dowiedz się więcej…

Alexandra Sawyer Hudson ma polskie korzenie. Jej mama jest Polką, urodzoną w Wielkiej Brytanii. Mimo funkcjonowania wśród brytyjskiej społeczności, mama Hudson nie zapomniała o swoich korzeniach. Jak wspomina artystka, polskie zwyczaje zawsze były kultywowane w ich domu. Szczególnie ważne były święta Bożego Narodzenia, na których gościły właśnie pierogi.

Mama Alexandry przez wiele lat podtrzymywała w niej polskość. W domu mówiono po polsku, nawet z tatą, który pochodzi z Wielkiej Brytanii. Artystka za młodu jeździła także na obozy harcerskie do Polski.

Teraz Alexandra Sawyer Hudson miesza oba języki oraz dwie różne tradycje. To właśnie ta mieszanka sprawiła, że nagrała piosenkę „Eat pierogi”. Teledysk jest w nieco kiczowatym stylu, pełen kolorów i polskiego folkloru. Choć zdecydowanie dominuje motyw pierogów, o których właśnie śpiewa Alexandra wraz ze swoim zespołem Me and the band.

– Łapy precz od moich pierogów, Nie dotykaj moich pierogów, Zrób sobie własne pierogi, Mama wysłała je tylko dla mnie – śpiewa w refrenie piosenkarka.

Piosenka zyskała bardzo dużą sympatię wśród internautów, szczególnie Polaków. Rzadko się zdarza, by zagraniczny artysta pochylił się w swojej piosence nad polską kuchnią. Choć trzeba przyznać, że to główne danie, które Brytyjczycy kojarzą z naszą ojczyzną.

Źródło | Goniec.com

Zobacz na jakie choroby można zabezpieczyć siebie i najbliższych; dlaczego warto mieć zabezpieczenie dochodu jak również polisę na życie. Dowiedz się więcej!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

Sharing is caring!