Angielski biznesmen Ian Griffin został skazany na 20 lat więzienia przez paryski sąd za zabicie Polki Kingi Legg we Francji w 2009 roku.

_______________________________________________________________________________________________________

Proces 45-letniego Brytyjczyka trwal trzy lata. Podczas niego mężczyzna nie przyznawał się do winy twierdząc, że kochał Polkę i „sam by dla niej umarł gdyby musiał”.

Do zabójstwa Polki doszło w jednym z paryskich hoteli. Ciało kobiety znalazła pokojówka. Griffin zgodnie z doniesieniami mediów tuż po śmierci Polki zbiegł do Wielkiej Brytanii gdzie przebywał przez tydzień do momentu, w którym policja go zatrzymała.

Biznesmen pochodził z angielskiego hrabstwa Cheshire. Był właścicielem sieci solariów w Anglii, jednak w 2006 roku zbankrutował. Prowadząca firmę Vegex (import pomidorów z Polski do UK) Polka miała go od tego momentu utrzymywać. Zdaniem przyjaciół Griffina, Legg go kontrolowała a ich związek był bardzo burzliwy.

Rodzina ofiary jest zadowolona z wyroku, choć prokurator domagał się 25 lat pozbawienia wolności dla Anglika.

– Cieszę się, że po trzech latach proces dobiegł końca, choć nic nie zwróci mi już mojej siostry – powiedział brat Polki po ogłoszeniu wyroku w sprawie.

(ml)
Fot. za Daily Mail

goniec_150

Sharing is caring!