Brytyjczyk nie dostał pracy na Wyspach, bo polscy pracownicy nie chcieli Angola

Brytyjczyk, który ubiegał się o pracę w restauracji w Exeter twierdzi, że nie został zatrudniony, bo „polski personel odmówił pracy z Anglikiem”.

49-letni Andy Smale starał się o pracę w kuchni w nowo otwartej restauracji sieci „Chiquito”. Jak mówi mediom, złożył podanie w listopadzie ubiegłego roku, ale nie dostał żadnej odpowiedzi. „Mam duże doświadczenie w pracy w barach i restauracjach, więc postanowiłem pójść tam i osobiście zapytać, dlaczego nie wzięto mnie pod uwagę” – wyjaśnia.

„Kiedy poznałem powód, byłem w szoku. Osoba z personelu powiedziała mi, że Polacy pracujący w kuchni nie chcieli tam Anglika” – mówi Smale. „Nie chciałem robić scen. Oznajmiłem im, że tak tego nie zostawię. Wtedy poproszono mnie, bym wyszedł” – dodaje.

„To była jawna dyskryminacja. Jestem Brytyjczykiem i szukam pracy w moim kraju. Oni są Polakami. To nie do nich należy decyzja, kto dostaje pracę” – podsumowuje 49-latek.

Poproszony o komentarz przedstawiciel meksykańskiej sieci zaprzecza, by w ich restauracjach ktokolwiek był dyskryminowany ze względu na pochodzenie.

„Chiquito zatrudnia ponad 2400 osób różnych narodowości i kultur. Nie akceptujemy żadnych form dyskryminacji. Oskarżenia tego rodzaju traktujemy bardzo poważnie. Możemy potwierdzić jedynie, że w naszym oddziale w Exeter pracują ludzie kilku różnych narodowości” – wyjaśnia.

Sieć restauracji „Chiquito” powstała w 1989 roku. Serwuje specjały kuchni meksykańskiej – nachosy, burrito i fajitas. Na terenie Wielkiej Brytanii działa obecnie 68 lokali sieci.

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

SYSTEMY ALARMOWE

Systemy zabezpieczeń: CCTV, alarmowe, sygnalizacji pożaru i inne

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

ELEKTRYKA

Masz problem z elektryką w domu? Zadzwoń!

HYDRAULIKA

Masz problem z hydrauliką w domu? Zadzwoń!

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną? Uwiecznij to na zdjęciach.

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Darmowa 30-minutowa konsultacja!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

/Autor

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!