Brytyjczycy wspierają polską rodzinę z Plymouth

Brytyjka Hannah Brotherstone, zorganizowała zbiórkę dla polskiej rodziny, której spalono przydomową szopę. Na szczytny cel zebrano już ponad 7 tysięcy na portalu Just Giving.

Do ataku doszło w zeszłym tygodniu, w angielskim Plymouth. Spłonęła wtedy przydomowa szopa z narzędziami, a na miejscu znaleziono też kartkę z groźbą. – Siostry były akurat w łazience, kiedy zauważyły płomienie na ogródku, które sięgały bardzo wysoko. Szybko zaalarmowały rodziców, tata zaczął sam gasić pożar. To co się spaliło, to taka chatka,  w której trzymaliśmy narzędzia, rowery itp. Później znaleźliśmy jeszcze kartkę z ostrzeżeniem – było tam napisane „Go back to your f… country / next be your family” – opowiadała wtedy pani Ewa.

Los polskiej rodziny poruszył Brytyjkę, która postanowiła zebrać początkowo dla Polaków ok. 2,5 tys. funtów, w poniedziałek suma ta jednak sięgnęła pięciu tysięcy, a we wtorek ponad siedmiu.
pomoc dla rodziny

– Nie mogliśmy zapobiec  tej tragedii, ale możemy pokazać tej rodzinie, że są mile widziani w Devon, a także, że ich wspieramy i nie są sami – powiedziała Brotherstone. –  Wszystkie zebrane środki przez tęstronę internetową, zostaną przekazane rodzinie pani Banaszak – dodała.

Michał Mazurek, kierownik Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Londynie, spotkał się z przedstawicielami lokalnych władz i policji, aby zebrać informacje o działaniach podjętych po ksenofobicznym ataku.

Konsul Mazurek podczas wizyty w Plymouth rozmawiał z rodziną, która padła ofiarą podpalenia i gróźb na tle ksenofobicznym. Następnie podczas spotkania z władzami samorządowymi uzyskał zapewnienie, że polska społeczność w Plymouth jest mile widziana, a odpowiednie kroki zostały podjęte, aby zagwarantować bezpieczeństwo polskiej społeczności.

(ml) / Goniec.com

goniec_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!