Brutalny atak uchodźców w Calais na kierowcę ciężarówki

Mick Young, kierowca ciężarówki transportującej towary z Belgii został zaatakowany przez imigrantów na granicy w Calais. Napastnicy wybili przednią szybę w samochodzie na skutek czego mężczyzna doznał poważnych obrażeń twarzy.

Bunt w obozowisku w Calais przybiera na sile. Kolejne brutalne zamieszki rozpoczęły się w poniedziałek po godzinie 18.00, kiedy imigranci zaatakowali policję pilnującą porządku podczas likwidacji pierwszej części obozowiska.

Frustrację i złość wyładowali na przejeżdżających i czekających na granicy kierowcach ciężarówek.

Mick Young (47 l.) jest jedną z ofiar zamieszek na granicy – Nie będę zgrywał bohatera. Potwornie się bałem. Nie mogłem opanować drżenia całego ciała. Mieli kije, kawałki płotu czy betonu. Jeden z nich rozbił moją szybę – relacjonuje zajście mężczyzna.

Mick Young musiał skorzystać również ze specjalistycznej opieki medycznej, ponieważ odłamki wybitnej szyby uszkodziły mu czoło i prawe oko. Po powrocie do Anglii i konsultacji w najbliższej placówce medycznej postawiono diagnozę, że mężczyzna będzie wymagał dalszej hospitalizacji na skutek doznanych urazów.

Ojciec piątki dzieci musi również zapłacić za naprawdę samochodu, którego jest właścicielem – Young prowadzi niewielką firmę transportową. Wymiana przedniej szyby oraz reperacja pozostałych uszkodzeń to koszt rzędu £2500.

Kierowca obwinia również władze Francji o brak bezpieczeństwa: To tylko kwestia czasu, aż kogoś zabiją.

Muszę wrócić do pracy, bo z tego żyję. Nie mogę zawiesić działalności firmy przez imigrantów koczujących na granicy, którzy chcą tylko wygodnego życia na zasiłkach w Anglii – podsumowuje Mick Young – Widziałem, że rzucali coś w ciężarówki, ale zawsze umiałem z tego wybrnąć. Dawałem im coś do jedzenia lub trochę pieniędzy. Tym razem nikt o to nie prosił”.

Wielka Brytania zadeklarowała przekazanie kolejnych 20 mln euro na pomoc w utrzymaniu porządku oraz zapewnienie bezpieczeństwa przejeżdżającym do Wielkiej Brytanii pod Kanałem La Manche .

OM | Marta Koszentka

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

SYSTEMY ALARMOWE

Systemy zabezpieczeń: CCTV, alarmowe, sygnalizacji pożaru i inne

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

ELEKTRYKA

Masz problem z elektryką w domu? Zadzwoń!

HYDRAULIKA

Masz problem z hydrauliką w domu? Zadzwoń!

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną? Uwiecznij to na zdjęciach.

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Darmowa 30-minutowa konsultacja!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.

STYL I KULTURA