Brexit zakończy erę Polskiego budowniczego

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiego zakończy erę „Polskiego Budowniczego”, która rozpoczęła się w 2004 roku, kiedy to odnotowano znaczący napływ niskowykwlifikowanych i niewykwalifikowaych pracowników z Europy Wschodniej.

Rada Londynu (London Council), jako pierwszy organ rządzący wybierany w publicznych wyborach podjął decyzję o wewnętrznym głosowaniu za opuszczeniem Unii Europejskiej. W środę, po długiej debacie aż 15 na 30 głosujących opowiedziało się za niezależnością Wysp Brytyjskich od europejskich organów politycznych.

Lider Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP – United Kingdom Independence Party), Laurence Webb, która złożyła wniosek ma nadzieje, że głosowanie w Londynie zmotywuje pozostałe okręgi do podjęcia podobnych decyzji, w efekcie czego dojdzie do otwartej debaty o opuszczeniu lub nie Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię przed zbliżającym się referendum.

Radny UKIP kandydat na burmistrza Londynu w 2012 r powiedział: – Wynik, który osiągnęliśmy jest fantastyczny. My, jako władze lokalne musimy podejmować decyzje na temat zasad i przepisów, które są narzucane przez UE. Mają one bezpośredni wpływ na usługi lokalne. Ze względu na negatywny wpływ dyrektyw przychodzących z UE , takich jak przepisy o czasie pracy oraz przepisy dotyczące zamówień publicznych jesteśmy za opuszczeniem UE.

Mieszkańcy Londynu są coraz bardziej świadomi. Wiedzą, że taka decyzja wyjdzie nam na lepsze – powiedział Peter Whittle, kandydat na burmistrza Londynu z list UKIP.

Ivana Bartoletii, kandydatka Partii Pracy, dodała:

Członkostwo w Unii Europejskiej ma wiele plusów. Unia wspiera nas w rozwoju gospodarki i lokalnego biznesu, dzięki czemu zapewniamy godziwe warunki naszym pracownikom. To również szansa dla młodych ludzi, którzy mogą kształcić się w dowolnym kraju w Europie. Oczywiście, dyrektywy wydawane przez Unię Europejską dotykają każdej sfery naszego życia.

Według prognoz opuszczenie Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię zmniejszyłoby liczbę imigrantów nawet o 100 tys. rocznie. Co ważniejsze i dyskutowane w brytyjskim Parlamencie ten krok pozwoliłoby na nałożenie wymogów wizowych na nowo przybyłych oraz zaostrzenie przepisów wjazdowych do tego stopnia, że przyjmowani byliby jedynie wykwalifikowani pracownicy.

To brzmi jak koniec ery „polskiego budowniczego”, która jest zjawiskiem charakterystycznym dla brytyjskiej gospodarki od 2004 roku, od kiedy migracja niskowykwalifikowanych i niewykwalifikowanych pracowników z Europy Wschodniej przybrała na sile.

OM | Marta Koszentka
Źródło | www.telegraph.co.uk

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych oraz wszystkie inne sprawy jakie będą potrzebne w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Szukasz czegoś wyjątkowego? Kogoś, kto złapie dla Ciebie uciekającą chwilę? Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną i chciałabyś/chciałbyś, by ktoś ułożył z tego wydarzenia historię w zdjęciach?

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Twój sukces jest naszym wspólnym sukcesem.

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

/Autor

May odchodzi w czerwcu!

Theresa May ogłosiła, że 7 czerwca przestaje kierować Partią Konserwatywną. Premierem Wielkiej Brytanii pozostanie do czasu wyboru nowego lidera ugrupowania. Swoją decyzję ogłosiła po spotkaniu z kierownictwem partii. W jego trakcie miała usłyszeć ultimatum: ma odejść albo zostanie do tego zmuszona przez partię.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

May odchodzi w czerwcu!

Theresa May ogłosiła, że 7 czerwca przestaje kierować Partią Konserwatywną. Premierem Wielkiej Brytanii pozostanie do czasu wyboru nowego lidera ugrupowania. Swoją decyzję ogłosiła po spotkaniu z kierownictwem partii. W jego trakcie miała usłyszeć ultimatum: ma odejść albo zostanie do tego zmuszona przez partię.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA