BREXIT: Wiadomo od kiedy status osiedleńczy dla Polaków

Brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych w newsletterze skierowanym do imigrantów z Unii Europejskiej, w tym do Polaków, przedstawiło nieco więcej szczegółów dotyczących praw obywateli wynegocjowanych w Brukseli.

Aplikacje o status osoby osiedlonej będzie można składać od drugiej połowy przyszłego roku do dwóch lat po dacie opuszczenia Unii przez Wielką Brytanię. 

Koszt aplikacji, datę uruchomienia systemu i listę wymaganych dokumentów Home Office poda w pierwszej połowie przyszłego  roku.

System aplikowania ma być prostszy i szybszy niż aplikowanie o stałą rezydenturę. Osoby, które mają już rezydenturę dostaną możliwość zmiany swojego statusu na status osoby osiedlonej.

Ponadto potwierdzono, że obywatele Unii, którzy pozostaną na Wyspach będą mogli ściągnąć do UK najbliższych członków swoich rodzin, w tym małżonków, partnerów, dzieci, wnuki, rodziców oraz dziadków.

 • UBEZPIECZENIA

  Zabezpiecz swoje życie, zdrowie i dochód! Czytaj więcej!

 • PRACA

  Zatrudniamy ludzi a nie CV! Daj się poznać! Czytaj więcej!

 • DOBRE BIURO

  Zobacz naszą ofertę. Wszystko w jednym miejscu! Czytaj więcej!

 • OGŁOSZENIA!

  Ogłoszenia w Wielkiej Brytanii w Open Magazyn. Dodaj za darmo!

 • BENEFITY +

  Benefity, dokumenty, telefon w każdej sprawie i dużo więcej!

 • KSIĘGOWOŚĆ

  Zadbamy o twoją księgowość szybko, sprawnie i profesjonalnie!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.