Brexit oznacza dla brytyjskiej gospodarki kryzys – tak wynika z badań przeprowadzonych wśród przedsiębiorców!

Decyzja o tym by opuścić Unię Europpejską odbiła się bardzo szybko brytyjskiej gospodarce. Index PMI spadł w lipcu do poziomu 47,7 – czyli najniższego od czasu krytzysu 2009 roku.

Spadek zamówień oraz niepewna przyszłośc to główne wyniki badania przeprowadzonego wśród przedsiębiorców zajmujących się zarówno produkcją jaki i usługami.  O odpowiedzi poproszono 650 przedsiębiorców z różnych sektorów gospodarki od transportu, po usługi komputerowe a nawet gastronomię.

Eksperci są zdania, że przyspieszenie gospodarcze może nadejść jeśli Wielka Brytania uzgodni z Unią Europejską dogodne warunki dostępu do wspólnego rynku. Negocjcje w tej sprawie mogą się jednak okazać bardzo trudne ponieważ Unia stawia dość jasne warkunki, których Brytyjczycy nie kwapią się przyjąć ponieważ są wśród nich między innymi te dotyczące wolnego przypływu ludzi.

Pewnym rozwiązaniem byłoby z pewnością podpisanie dwustronnych umów z poszczególnymi krajami Unii. Wtedy byłoby możliwe ominięcie kłopotliwych warunków jakie stawia Unia Europejska. O tym, że takie rozwiązanie może być brane pod uwagę przy układaniu nowego ładu ekonomicznego w Europie świadczyć mogą słowa Angeli Merkel, która już zapowiedziała zacieśnianie dwustronnej współpracy między Niemcami a Wielką Brytanią.

Póki co rozwojowi brytyjskiej gospodarki pomóc może słabnący funt, który sprawia iż eksport staje się dla Brytyjczyków coraz bardziej opłacalny.

Źródło / Informacje24

info24_logo

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA