UBEZPIECZENIA W SZKOCJI
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta. Więcej na temat czytaj tutaj!

DOBRE BIURO

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
PRACA DLA CIEBIE

Grupa “Profit Tree”, najczęściej wybierany broker finansowy wśród Polaków w Wielkiej Brytanii ogłasza rekrutację.

– konsultant/sprzedawca
– doradca finansowy i kredytów hipotecznych
(na terenie: cała Szkocja a także Londyn, Birmingham, Luton, Chetham, Southampton, Hull, Blackburn oraz okolice wspomnianych miast)

Wymagania:

» Niekaralność
» Uczciwe podejście do klienta i biznesu
» Język angielski nie jest konieczny ze względu na to, że większość naszych klientów jest z Polski lecz będzie dodatkowym atutem wysoki poziom motywacji do pracy oraz samodyscypliny komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych. Mile widziane doświadczenie w sprzedaży ubezpieczeń, inwestycji, itp.

Oferujemy:

» Profesjonalny rozwój poprzez bezpłatny program szkoleń. » Indywidualna ścieżka kariery. » Elastyczne godziny pracy. » Nielimitowane zarobki, których wysokość uzależniona jest od stopnia zaangażowania.

» Chcesz zmienić ścieżkę swojej kariery i spróbować czegoś nowego?
» Chcesz się rozwijać, ale nikt wcześniej nie dawał Ci szansy?
» Masz dużo motywacji, aby zmienić coś w swoim życiu?
» To ogłoszenie jest właśnie dla Ciebie!

Osoby zainteresowane proszę o przesłanie CV lub kontakt telefoniczny:

Damian Bilinski
tel. 0737 6113 696
email: damian.bilinski@profittree.co.uk

profittree-finance_logo

Profit Tree Ltd
GLASGOW 33 Dalmarnock Rd
G40 4AA Profit Tree Biuro 104

Profit Tree Finance Limited – Company No. 0739547 Address: 26 Kilburn Place, Providence House, London, NW6 4QD, United Kingdom
Authorized and regulated by Financial Services Authority registration No. 553266
Registered under the Data Protection Act 1998 registration No. Z2824382
Tel. 0207 1833 604
office@profittreefinance.co.uk
www.ProfitTreeFinance.co.uk

Brexit 2017: Zwolnień nie będzie?

– Rząd planuje obcięcie z budżetu gmin 7 miliardów funtów, jakie miały tam trafić do 2019/2020 roku. Zagrożone są tysiące miejsc pracy, a jeśli Brexit zaszkodzi finansom publicznym, to później będzie jeszcze gorzej – mówi nam Alan Weaver z biura prasowego związku Unison.

Tuż po referendum w sprawie Brexitu zapowiadano utratę setek tysięcy miejsc pracy w ciągu najbliższego roku. Póki co nie widać aż tak drastycznych cięć ani w małych, ani w dużych firmach.

Dobrym przykładem może być sektor bankowy. Jeszcze przed referendum analitycy alarmowali, że w ciągu najbliższego roku zniknie 50-70 tys. miejsc pracy, zaczynając już od pierwszego tygodnia po głosowaniu. We wrześniu nie doszło do zwolnień, ale szef szwajcarskiego banku UBS zapowiadał, że bank już niedługo zabierze pracę 1500 osobom w Londynie, a za nimi pójdą kolejne zwolnienia. Na początku października agencja Routers podawała, że zwolnienia będą, ale zaczną się dopiero od kwietnia, po rozpoczęciu negocjacji w sprawie warunków, na jakich Europa będzie układała swoją współpracę z Wielką Brytanią. Podobnie jest w wielu innych sektorach: od czasu Brexitu zwolnieniami grożą wszyscy, ale czy wielkie firmy, które planują ruchy na lata do przodu, rzeczywiście mają takie plany? A co na to drobni przedsiębiorcy?

Czego się spodziewać

– Jakiekolwiek planowanie długoterminowe jest obecnie niezwykle utrudnione bądź całkowicie niemożliwe. Pociąga to za sobą coraz bardziej widoczne wstrzymywanie inwestycji oraz znikanie z rynku pieniądza. Nikt nie wie, czego się spodziewać, co jest bardzo niekorzystne dla środowiska biznesowego – zauważa Piotr Kubalka, dyrektor polskiej firmy księgowej w Londynie. Podobnie uważa Paweł Pikuła, który prowadzi w Leicester warsztat samochodowy. – Nie sądzę, żeby specjalnie coś się zmieniło, jeśli chodzi o prowadzenie firmy w ciągu najbliższych dwóch lat. A wszelkie spekulacje dotyczące tego, co będzie później, są jak wróżenie z fusów. Nikt nie wie, jak będzie wyglądała sytuacja polityczna i gospodarcza po wyjściu z UE, więc trudno ocenić wpływ Brexitu na działalność polskich firm. Czas pokaże – ocenia.

Takie głosy płyną ze strony wielu zarówno mniejszych, jak i większych firm. Tu dobrym przykładem może być branża samochodowa: Nissan wydał w listopadzie komunikat, że wszystkie decyzje wstrzyma do czasu poznania wyników negocjacji z UE, a Jaguar Land Lover nie wyklucza zwolnień, ale konkretną decyzję też podejmie dopiero wtedy, gdy sytuacja się nieco wyklaruje.

Zwolnienia symboliczne

Może to być zaskoczeniem dla osób, które liczyły się z tym, że posadę stracą już w kilka dni, tygodni czy miesięcy po ogłoszeniu wyników referendum. Póki co jednak wciąż jest spokojnie. Jeśli pojawiają się informacje o zwolnieniach, to nie różnią się wiele od tych, które zdarzały się też rok czy kilka lat temu – mowa raczej o dziesiątkach niż o tysiącach pracowników. Tak jest w przypadku Eurostar, firmy zapewniającej przewóz osób z Francji na Wyspy, czy telewizji ITV. Obie zapowiedziały jesienią, że będą się musiały pożegnać z kolejno 80 i 120 pracownikami. Stacja przyznała, że za decyzją stoi fakt, że wpływy z reklam z powodu „niepewności ekonomicznej i politycznej” spadły, a sytuacja jest tak zła, jak w czasie kryzysu w 2009 roku. Jednak już Eurostar przyznał, że mniejsza liczba pasażerów, a co za tym idzie planowane cięcia połączeń i obsługi nie wynikają wyłącznie z Brexitu, ale też z zagrożenia terrorystycznego we Francji i niepokojów na granicy, które zniechęcają do podróży.

Za mało pracowników?

Co chyba najbardziej zaskakujące, to jest to, że niektórzy mówią nawet o niedoborach siły roboczej, jaka może nawiedzić Wyspy, gdy politycy dotrzymają słowa i zaczną znacznie ograniczać ilość wpuszczanych do kraju osób spoza Unii. Takie ostrzeżenie wydała niedawno firma rekrutacyjna Manpower, według której wszelkie gwałtowne ruchy rządu w tej sprawie zaowocują dramatem, np. w branży budowlanej, gdzie już dziś przed wyjściem UK z Unii pracodawcy zgłaszali brak rąk do pracy. – W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, pomimo niepewności związanej z Brexitem, przybyło 404 tys. miejsc pracy. Pracodawcy nadal zwracają się do nas, bo potrzebują coraz więcej pracowników – zauważył latem James Hick, dyrektor Manpower. Minister spraw wewnętrznych Amber Rudd zapowiedziała już, że szefowie firm mogą być zmuszani do ujawniania, jaki procent ich pracowników pochodzi spoza kraju, a zanim taka osoba dostanie pracę, trzeba się będzie upewnić, że nie ma brytyjskiego obywatela, który mógłby zająć to stanowisko. Wszystko to niekoniecznie uderzy w Polaków, bo mowa będzie w pierwszej kolejności o osobach spoza UE, ale rzeczywiście może sprawić, że choćby w opiece, handlu czy rolnictwie, pracy dla chętnych będzie dużo więcej niż dotychczas.

Imigranci niezastąpieni

To samo mówi minister ds. wyjścia z Unii Europejskiej David Davis, dodając jednak, że i tak wysoko wykwalifikowanych pracowników raczej nie czekają obostrzenia, bo tych z zagranicy po prostu nie ma kim zastąpić. Zdaniem Łukasza Stopy, właściciela zakładu samochodowego w Birmingham, niektórzy pracodawcy nadal będą woleli zatrudnić kogoś spoza kraju. – Oczywiste jest, że przedsiębiorąca woli zatrudnić dziesięciu imigrantów niż dwudziestu lokalnych pracowników, którzy wykonają taką samą pracę, bo to przekłada się dla niego na wymierny zysk firmy – zauważa.

Mogą być cięcia

Zwolnień najbardziej obawiają się związki zawodowe, których zdaniem wcale nie musi być tak różowo. Dotyczyć to ma nawet sektora publicznego. – Rząd planuje obcięcie z budżetu gmin 7 miliardów funtów, jakie miały tam trafić do 2019/2020 roku. Zagrożone są tysiące miejsc pracy, a jeśli Brexit zaszkodzi finansom publicznym, to później będzie jeszcze gorzej – mówi nam Alan Weaver z biura prasowego związku Unison. Z kolei w sektorze prywatnym wielu przedsiębiorców przyznaje, że jeśli słaby kurs funta się utrzyma, też będą musieli „podziękować” części załogi lub zmniejszyć im wymiar etatu. – Z pewnością nie zapowiada się dobry czas dla polskich przedsiębiorców w Anglii. Zbyt wiele jest niewiadomych, nie wiemy nawet, jakie będą ograniczenia dla Polaków na Wyspach. W takich warunkach bardzo trudno planować na dłuższą metę prowadzenie działalności – przyznaje Michał, pracujący w centrum pomocy powypadkowej dla Polaków w Christchurch. Możliwe, że drobni przedsiębiorcy będą musieli zwalniać nie bezpośrednio, ale pośrednio w wyniku Brexitu – z powodu braku dostępu do zagranicznych rynków zbytu czy niskiego kursu funta.

Jest nadzieja

Zgadza się z tym Łukasz Stopa. – Jeśli chodzi o masowe zwolnienia, jest to możliwe i bardzo prawdopodobne, ponieważ jeśli Anglia wyjdzie z UE (co wcale nie musi nastąpić) nastąpi przejściowy kryzys i zastój w biznesie, który może potrwać od parunastu miesięcy do paru lat – zauważa Łukasz. – Natomiast ewentualne masowe zwolnienia nie będą wymierzone w grupy polskie, dotkną nas tak samo jak miejscowych pracowników z angielskimi paszportami – dodaje. Na koniec dodaje jednak coś, o czym często zapominają ci, którzy wróżą pobrexitowy „koniec świata” i zwolnienia w każdej możliwej branży”: – Niezależnie, czy nastąpi wyjście z Unii, czy nie, każdy z nas nadal będzie używał samochodu, kupował podstawowe produkty spożywcze czy chodził do fryzjera.

Autor | Sonia Grodek

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

/Autor

Trump wylądował w Wielkiej Brytanii

Prezydent USA Donald Trump rozpoczął dzisiaj trzydniową wizytę państwową w Wielkiej Brytanii. Na lotnisku Stansted przywitała go przedstawicielka królowej na hrabstwo Essex Jennifer Tolhurst oraz szef MSZ Jeremy Hunt.

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!