Po Brexicie w Wielkiej Brytanii przestanie obowiązywać 2 tys. przepisów

W dniu kiedy Wielka Brytania oficjalnie opuści Unię Europejską, na Wyspach przestanie obowiązywać ponad 2 tys. unijnych przepisów i regulacji, a o tym czy je utrzymać zadecyduje brytyjski parlament.

Niektóre z unijnych przepisów stały się dla mieszkańców Wielkiej Brytanii symbolami absurdu i biurokracji, która sięga zbyt daleko w różne dziedziny życia. Jednym z unijnych przepisów jest swobodny przepływ pracowników.

Brytyjscy politycy zapewniają, że nie wyrzucą imigrantów – zmienią jednak zasady, na jakich będą oni mogli uczestniczyć w rynku pracy. Będą również dążyć do zwiększenia kontroli nad tym kogo wpuszczają do kraju.

Kolejnym przepisem, którego będą po Brexicie mogli pozbyć się Brytyjczycy to tzw. Cookies czyli ciasteczka. Nowe unijne prawo dało obywatelom Unii Europejskiej narzędzie, dzieki któremu strony internetowe musiały pytać ich o zgodę na udostępnianie swoich danych. Jednak dla wielu to dość irytujące narzędzie. Brytyjczycy muszą sobie odpowiedzieć na pytanie, czy po wyjściu z Unii nadal będą go potrzebować.

Wśród innych unijnych przepisów, którym chętnie przyjrzy się brytyjski parlament będą też zapewne kwestie związane z prawem bankowym, czystością wody, prawem jazdy czy podatkiem VAT.

(za: Sotland.pl)

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!