UBEZPIECZENIA W SZKOCJI
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta. Więcej na temat czytaj tutaj!

DOBRE BIURO

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
PRACA DLA CIEBIE

Grupa “Profit Tree”, najczęściej wybierany broker finansowy wśród Polaków w Wielkiej Brytanii ogłasza rekrutację.

– konsultant/sprzedawca
– doradca finansowy i kredytów hipotecznych
(na terenie: cała Szkocja a także Londyn, Birmingham, Luton, Chetham, Southampton, Hull, Blackburn oraz okolice wspomnianych miast)

Wymagania:

» Niekaralność
» Uczciwe podejście do klienta i biznesu
» Język angielski nie jest konieczny ze względu na to, że większość naszych klientów jest z Polski lecz będzie dodatkowym atutem wysoki poziom motywacji do pracy oraz samodyscypliny komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych. Mile widziane doświadczenie w sprzedaży ubezpieczeń, inwestycji, itp.

Oferujemy:

» Profesjonalny rozwój poprzez bezpłatny program szkoleń. » Indywidualna ścieżka kariery. » Elastyczne godziny pracy. » Nielimitowane zarobki, których wysokość uzależniona jest od stopnia zaangażowania.

» Chcesz zmienić ścieżkę swojej kariery i spróbować czegoś nowego?
» Chcesz się rozwijać, ale nikt wcześniej nie dawał Ci szansy?
» Masz dużo motywacji, aby zmienić coś w swoim życiu?
» To ogłoszenie jest właśnie dla Ciebie!

Osoby zainteresowane proszę o przesłanie CV lub kontakt telefoniczny:

Damian Bilinski
tel. 0737 6113 696
email: damian.bilinski@profittree.co.uk

profittree-finance_logo

Profit Tree Ltd
GLASGOW 33 Dalmarnock Rd
G40 4AA Profit Tree Biuro 104

Profit Tree Finance Limited – Company No. 0739547 Address: 26 Kilburn Place, Providence House, London, NW6 4QD, United Kingdom
Authorized and regulated by Financial Services Authority registration No. 553266
Registered under the Data Protection Act 1998 registration No. Z2824382
Tel. 0207 1833 604
office@profittreefinance.co.uk
www.ProfitTreeFinance.co.uk

Bezgotówkowo, czyli bezproblemowo?

Na co dzień się na to nie zwraca uwagi, ale gotówka faktycznie przestaje mieć duże znaczenie. Mamy czytnik kart i płacimy przez telefon wszystkie rachunki czy zobowiązania. Kartą można też dać napiwek kelnerowi.

Dziś płatności elektroniczne coraz bardziej wypierają te tradycyjne. Wprowadzenie bezgotówkowych rozwiązań argumentowane jest wygodą, opłacalnością i bezpieczeństwem.

Paweł ma 30 lat i jest grafikiem komputerowym mieszkającym w Warszawie. Przed świętami Polak odwiedził Sztokholm, gdzie robił zakupy w modnych, niezależnych butikach. Jego uwagę przykuł napis na szybie jednego z nich o treści: „nie przyjmujemy gotówki”. – Przypomniało mi się, jak do niedawna w Polsce w sklepach widywało się napisy „nie przyjmujemy płatności kartą”. Teraz sytuacja powoli zaczyna się odwracać i to z gotówką zaczyna być problem – zauważa. Jedne z pierwszych decyzji o rezygnacji z tradycyjnych form płatności podjęła Skandynawia. Już dziś 98 proc. wszystkich transakcji w Szwecji odbywa się bezgotówkowo. Dotyczy to przede wszystkim płatności pomiędzy firmami, bo podczas codziennych zakupów w sklepie wciąż co piąta wydana korona to moneta czy banknot. W Danii, poza aptekami i pocztą, prawo do nieprzyjmowania banknotów ma już dziś każdy sklep czy zakład, a terminal kart zdarza się nawet na przydrożnym stoisku z hot-dogami. Płacenie za pomocą przelewu czy serwisu PayPal jest o tyle wygodne dla właścicieli firm, że ryzyko kradzieży fizycznych pieniędzy znika, a przez to zmniejsza się codzienny stres tam, gdzie operuje się dużymi kwotami. Pieniądze są od razu księgowane w systemie, więc rozliczenia stają się prostsze i nie wymagają ołówka czy kalkulatora. W ciągu najbliższych pięciu lat Szwedzi planują, by tylko 0,5 proc. transakcji odbywających się w kraju wiązało się z użyciem gotówki.

Biznesmen z walizką

– Na co dzień się na to nie zwraca uwagi, ale gotówka faktycznie przestaje mieć duże znaczenie. Mamy czytnik kart i płacimy przez telefon wszystkie rachunki czy zobowiązania. Kartą można też dać napiwek kelnerowi. Wprowadziliśmy to, bo coraz więcej ludzi o to pytało – przyznaje 51-letni Zbyszek, współwłaściciel polskiej restauracji we wschodnim Londynie. Zbyszek dodaje, że firma płacąca duże sumy (kilka tysięcy złotych czy funtów) w gotówce zaczyna się dziś coraz bardziej kojarzyć z polskimi „biznesmenami” z lat 90., którzy pieniądze nosili w walizkach. Podobnie zdaje się patrzeć na to norweski bank DNB, który przekonywał w zeszłym roku, że tylko 40 proc. będących w obiegu pieniędzy jest kontrolowane przez bank i właśnie dlatego powinno się wycofać gotówkę, która jest głównym środkiem płatniczym, jeśli chodzi o transakcje w szarej strefie czy płacenie za nielegalne towary.
To nie oznacza, że wszyscy są równie pozytywnie nastawieni do tego pomysłu. – To nie miałoby sensu. Z punktu widzenia handlowca to strzał w stopę. Ludzie chętnie wydają miedziaki, przemawia do nich to, że za coś trzeba zapłacić tylko 49 czy 99 pensów. Wszystko to znikłoby, gdyby nie było gotówki. Nikt nie będzie płacił kartą za jedną bułkę, a czy ludzie przestaną robić małe zakupy? Zupełnie sobie tego nie wyobrażam – oburza się na pytanie o wycofanie gotówki 29-letni Piotr, sprzedawca w piekarni w dzielnicy Ealing.

Trudno dać na tacę

W Szwecji już nie kupimy biletu na pociąg czy autobus bez telefonu lub przelewu. Portal The Local podaje, że w sztokholmskich kościołach tylko 15 proc. osób daje na tacę fizyczne pieniądze. Większość woli wysłać datek przelewem i z niektórych świątyń zniknęły już na dobre skarbonki na ofiary. Bankomatów jest tam w porównaniu z Wyspami czy Polską o wiele mniej, bo gotówka staje się mniej potrzebna. Tylko 700 oddziałów banków w tym kraju, z prawie 1600, trzyma jeszcze na miejscu fizyczne pieniądze. Wielka Brytania dogania kraje skandynawskie, bo w ciągu ostatniego roku ilość transakcji bezgotówkowych wzrosła tu o 200 proc.

Młodzi już tak płacą

Do zmian najwolniej będą przystosowywać się osoby starsze, bo to spośród nich rekrutuje się 2,2 miliona Brytyjczyków, którzy na co dzień posługują się wyłącznie pieniędzmi otrzymanymi w oddziale banku lub przekazanymi przez szefa. Z drugiej strony jest młodzież – 40 proc. z tej grupy przyznała w badaniu Mitel, że przestawienie się na obrót bezgotówkowy w najbliższych latach jest nieuniknione. Już dziś młode pokolenie w restauracji płaci telefonem, a następnie w mgnieniu oka przesyła sobie przelewy, dzieląc w ten sposób rachunek (i ułatwiając życie kelnerom). „The Guardian” podaje, że 1 na 8 młodych osób prawie nigdy nie ma przy sobie gotówki. Zresztą połowa dorosłych ma dziś w portfelu nie więcej niż 5 funtów.

Przełomowy rok

Transport of London już trzy lata temu przestał przyjmować banknoty i monety w autobusach. Od tej pory zaoszczędzono 24 mln funtów na przewożeniu, liczeniu i przechowywaniu gotówki, a do tego zmniejszyły się kolejki. Z kolei w metrze już 8 milionów osób rocznie płaci za bilet przykładając do czytnika przy wejściu telefon z aplikacją Apple Pay. Duże znaczenie miało też wprowadzenie przez największe sklepy technologii „tap and go”, w której do zapłacenia za drobne zakupy do kwoty 30 funtów wystarczy tylko przyłożenie karty do czytnika. W zeszłym roku po raz pierwszy w historii, płatności elektronicznych było na Wyspach więcej niż tych w gotówce. Nic dziwnego, że w tym samym czasie rząd opłacił grupę analityków, którzy badają, na ile możliwe jest wprowadzenie w najbliższych latach e-funta.

Wydawanie lekką ręką

Jedyne, co niepokoi zwolenników elektronicznych płatności to coraz mniejsza anonimowość. 70 proc. z nas przyznało w badaniu Cartridge Save, że nie podoba nam się fakt, iż, płacąc za pomocą przelewu czy telefonu, nie mamy prywatności, a o każdym naszym wydatku natychmiast dowiaduje się fiskus czy organy państwa. Kolejny problem, który zauważają choćby rodzice czy nauczyciele, dotyczy obchodzenia się z takimi pieniędzmi. – Wiadomo, że bardziej szanuje się pieniądze realne od wirtualnych. Gdy pożyczymy 100 funtów, zastanowimy się dwa razy przed zakupami, a pieniądze na karcie kredytowej wydaje się lekką ręką – podaje przykład 39-letnia Marta, mama 9-letniej Bianki z Liverpoolu. – Bez pieniędzy nie będzie też odkładania w skarbonce ani realnego kieszonkowego. Jak uczyć wtedy dzieci oszczędności – zastanawia się. Z drugiej strony brak anonimowości, na który wielu się skarży, ma też swoje plusy. Poza walką z przestępczością, łatwiej znajdziemy też osoby, które zniknęły bez wieści w innym kraju, co często dotyka rodzin Polaków, którzy wyjechali na Wyspy.

A w Polsce?

Pod względem wprowadzania bezgotówkowych rozwiązań Polska wciąż jest w tyle. Statystyczny Polak płaci rocznie kartą 50 razy. To o wiele mniej niż Brytyjczyk, czy nawet europejska średnia, która wynosi 100 razy. Wciąż co czwarty mieszkaniec kraju nie ma konta bankowego, a to znacznie utrudnia szybkie wprowadzanie w życie nowości płatniczych. W tym roku jednak pojawią się dwie zmiany, które mogą poprawić pozycję naszego kraju w statystykach. Po pierwsze, wprowadzone zostanie bezpłatne konto podstawowe. Osoby, które nie mają konta w banku, będą je mogły założyć w dowolnej placówce. Konto nie będzie oferowało niektórych usług (jak np. debet w koncie), ale ma być bezpiecznym krokiem wprzód dla tych, którzy dotychczas korzystali wyłącznie z gotówki. Kolejna zmiana dotknie właścicieli firm, którzy od 1 stycznia nie mogą sobie przekazać „z ręki do ręki” więcej niż 15 tys. złotych. Wcześniej limit ten wynosił 15 tys. euro. Więcej płatności wirtualnych w biznesie i wśród osób prywatnych to bodziec, którego może potrzebować Polska, by dogonić Wyspy, jeśli chodzi o płatności bezgotówkowe.

Autor | Sonia Grodek

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Nowa data Brexitu to 31 października!

Przywódcy 27 państw członkowskich UE wypracowali kompromis ws. przedłużenia brexitu do 31 października - poinformowały źródła unijne. Przyjęta data, po ok. godzinnych konsultacjach, została zaakceptowana przez Theresę May. - Być może uda się zapobiec wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedział po szczycie Donald Tusk.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

„Chcemy, żeby Polacy zostali”

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.

STYL I KULTURA