Bezdomny z Londynu pomógł obcej kobiecie. Ta, z wdzięczności, uzbierała dla niego 10 tys. funtów

Historia jak z bajki. Bezdomny z Londynu pomógł dziewczynie, której uciekł nocny pociąg do Milton Keynes. Mężczyzna zaprowadził ją w bezpieczne miejsce, a następnie odprowadził z powrotem na stację. Kobieta z wdzięczności uzbierała dla niego 10 tys. funtów przez internet.

Nicole Sedgebeer, 22-letnia mieszkanka Milton Keynes, zamierzała wrócić do rodzinnej miejscowości nocnym pociągiem z Londynu. Niestety spóźniła się na transport i w środku nocy znalazła się na lodzie. Stała samotnie przed stacją Euston, niewiedząc, co ze sobą począć, gdy niespodziewanie podszedł do niej bezdomny i zaoferował pomoc.

Dziewczyna zgodziła się, bo, jak twierdzi, była na granicy płaczu. Miała rozładowany telefon, nie miała pojęcia, dokąd pójść, a kolejny pociąg odjeżdżał dopiero nad ranem. Młody mężczyzna, który przedstawił się jako Mark, zaprowadził ją do całodobowej kawiarni, gdzie Nicole mogła bezpiecznie poczekać na najbliższy środek transportu. Co więcej, Mark obiecał zjawić się przed 5 rano, by odprowadzić dziewczynę na stację – i dotrzymał obietnicy.

– Nie tylko zjawił się, by mnie odprowadzić na stację, ale musiał się pofatygować i przyjechać po mnie autobusem – opowiada Nicole. – Ten człowiek, którego prawdopodobnie bym zignorowała, gdyby poprosił mnie o drobne, sprawił, że przykra sytuacja stała się najbardziej oświecającym wydarzeniem w moim życiu. Mark, jesteś wyjątkowym człowiekiem – wyznaje Nicole na swoim profilu na Facebooku.

Jednak opisanie historii przez Nicole na swoim koncie społecznościowym nie było jedynym jej dowodem wdzięczności dla Marka. Dziewczyna ogłosiła zbiórkę dla „jej bezdomnego przyjaciela” za pośrednictwem serwisu crowdfundingowego. Spodziewała się, że uda jej się uzbierać około tysiąca funtów. Efekt akcji przerósł jednak jej oczekiwania. Wystarczyło 800 donacji, by kwota przeznaczona dla londyńczyka przekroczyła 10 tys. funtów!

Jak widać, życzliwość się opłaca. Czasem nawet w sensie zupełnie materialnym.

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

/Autor

Strach siedzieć w brytyjskich więzieniach

Brytyjskie więzienia nie są w stanie powstrzymać rekordowej skali przemocy, samobójstw, samookaleczeń i przyjmowania narkotyków. We wszystkich tych przypadkach jest tam coraz gorzej – poinformował główny inspektor więziennictwa.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Strach siedzieć w brytyjskich więzieniach

Brytyjskie więzienia nie są w stanie powstrzymać rekordowej skali przemocy, samobójstw, samookaleczeń i przyjmowania narkotyków. We wszystkich tych przypadkach jest tam coraz gorzej – poinformował główny inspektor więziennictwa.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Przychodzi Polak do brytyjskiego lekarza

Kiedy zapytałam koleżankę o jej opinię na temat bezpłatnego w końcu GP, czyli brytyjskiej przychodni, ta odpowiedziała niemalże natychmiast, że pracują tam nie lekarze, tylko „patałachy”, którym nie chce się sięgnąć po leki lepsze niż zwykły paracetamol. - Tak się składa, że paracetamol to ja sobie sama mogę wziąć bez ich łaskawej konsultacji – dodała koleżanka.

STYL I KULTURA

/Autor

Tabletki antykoncepcyjne obniżają libido?

Antykoncepcja hormonalna, choć jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży, może powodować również wystąpienie skutków ubocznych. Do jednych z najbardziej uciążliwych dla kobiet należy spadek popędu seksualnego.