Bezdomni

Życie na ulicy to dla większości społeczeństwa wyznacznik życiowego upadku, i bezdomni, a przynajmniej ta część z tych osób, które znalazły się w takim miejscu z przyczyn losowych, też tak uważa. 8 tysięcy bezdomnych, żyjących w Londynie, to liczba finalna z sezonu zimowego 2015/2016. Statystyki pokazują przerażającą prawdę o tej liczbie – jest to potrojona liczba osób żyjących na ulicy sprzed 10 lat.

UBEZPIECZENIA W SZKOCJI
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta. Więcej na temat czytaj tutaj!

ODSZKODOWANIA

Jedyna firma na rynku szkockim (mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji) oferująca wizyty domowe jak również auta zastępcze do 24h po wypadku. Operujemy na całym terenie Szkocji, mamy indywidualny kontakt z każdym klientem, który otrzymuje szczegółowe informacje oraz instrukcje dotyczące przebiegu całego procesu ubiegania się o rekompensatę. Jesteśmy firmą zobowiązaną do kontaktu z klientem 7dni w tygodniu.

Oferujemy kompleksowy zakres usług takich jak: darmowa fizjoterapia, darmowe auta zastępcze, darmowe holowanie, monitorowane komisje lekarskie, opieka nad klientem podczas całego procesu ubiegania się o rekompensatę.

Mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji (średnio o 40% wyższe odszkodowania w porównaniu do innych firm czy kancelarii), a także najbardziej atrakcyjną ofertę na rynku. Jesteśmy firmą własnościową obsługującą kilkuset klientów rocznie. Żaden z naszych klientów nigdy nie był niezadowolony.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie Szkocji!

ZOBACZ TAKŻE!

WYPADEK DROGOWY

Jeżeli brałeś udział w wypadku drogowym i na skutek tego Twój stan zdrowia się pogorszył to masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Nie chodzi tutaj tylko o urazy typu złamana kończyna lub bardzo poważne obrażenia wewnętrzne. Żeby uzyskać odszkodowanie wystarczy odczuwać ból lub dyskomfort. Jeśli na skutek wypadku nie byłeś w stanie pracować, uległy zniszczeniu jakieś przedmioty lub poniosłeś inne straty jesteśmy w stanie odzyskać wszystko co do pensa. Jeżeli kolizja, w której brałeś udział zakończyła się szczęśliwie tylko uszkodzeniem samochodu nie jesteś skazany na swojego ubezpieczyciela i excess w wysokości kilkuset funtów. Jeśli zgłosisz się do naszej firmy naprawimy Twój samochód, a na czas naprawy otrzymasz samochód zastępczy. To wszystko bez czekania i angażowania Twojej firmy ubezpieczeniowej.

WYPADEK W PRACY

Jeżeli zostałeś poszkodowany w wyniku wypadku w pracy z powodu zaniedbań pracodawcy lub bezpośredniej winy jego lub współpracowników masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Należy pamiętać, że za zaniedbanie można uznać brak odzieży ochronnej, brak przeszkolenia pracownika lub źle czy też nie ergonomicznie przygotowane miejsce do pracy. Pracodawca powinien dołożyć wszelkich starań aby praca, którą wykonuje dla niego pracownik mogła być wykonana w maksymalnie bezpiecznym środowisku i nie narażała pracownika na utratę zdrowia lub życia. Jeżeli na skutek wypadku nie jesteś w stanie pracować lub/oraz wymagasz opieki osób trzecich pracodawca powinien pokryć wszystkie koszty związane z Twoimi stratami oraz kosztami powrotu do zdrowia.

WYPADEK W MIEJSCU PUBLICZNYM

Właściciele sklepów, urzędy, zarządy dróg są odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo w miejscach publicznych, które pod nie podlegają. Niezależnie od tego czy kelner w restauracji oblał Cię wrzątkiem, skręciłeś kostkę w dziurze w chodniku czy przewróciłeś się na rozlanym oleju w sklepie pamiętaj o tym, że masz prawo do uzyskania odszkodowania. Warunkiem jednak jest to, że uszczerbek na zdrowiu nie został spowodowany nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności lub na skutek Twojej nieuwagi lub brawury.

ZATRUCIE NA WAKACJACH

Jeżeli organizator wczasów all inclusive nie zadbał o odpowiednią jakość jedzenia na skutek czego zatrułeś się, wymiotowałeś lub miałeś biegunkę masz prawo uzyskać odszkodowanie zdrowotne oraz zwrot kosztu wycieczki, wizyt lekarskich itp. Jeżeli znajdziesz się w takiej sytuacji pamiętaj aby poinformować o tym przedstawiciela biura podróży lub recepcję oraz sporządzić oficjalny raport. Jeżeli zauważysz zwierzęta lub ptaki w pobliżu jedzenia lub co gorsza owady na lub w jedzeniu zrób zdjęcia. Pomoże Ci to później w uzyskaniu ewentualnego odszkodowania.

NAPRAWY KREDYTOWE

Nasza firma, jako jedna z niewielu oferuje naszym klientom naprawy kredytowe. Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci mogą nie mieć czasu lub chęci czekać na dzień kiedy strona przeciwna wyśle pieniądze na naprawę samochodu. Żeby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na naprawiony samochód oferujemy naszym klientom naprawy kredytowe. Jak to działa?

1. Instruujemy inżyniera, który sporządza raport uszkodzeń oraz wycenę.
2. Po akceptacji raportu zabieramy samochód do naszego serwisu i zaopatrujemy klienta w samochód zastępczy.
3. Naprawiamy samochód.
4. Zawozimy klientowi naprawiony, wypolerowany i umyty samochód i odbieramy samochód zastępczy.

Tak, to takie proste!

NO WIN – NO FEE

No win – no fee to pewnego rodzaju gwarancja. Jeżeli prawnikowi nie uda się uzyskać odszkodowania dla klienta nie pobiera od niego żadnej opłaty za prowadzenie sprawy. W sytuacji kiedy sprawa zakończy się pomyślnie i klient otrzyma odszkodowanie prawnik pobiera prowizję w wysokości 25% odszkodowania zdrowotnego. (Należy jednak pamiętać, że prawnik ma prawo wystąpić do klienta o zwrot całości kosztów postępowania jeżeli klient kłamał w celu uzyskania korzyści majątkowej, wypadku nie było lub wypadek był ustawiony. W takiej sytuacji należy również spodziewać się, że strona przeciwna wystąpi o zwrot poniesionych kosztów oraz skieruje sprawę o wyłudzenie do sądu.

Uwaga! Działamy na terenie Anglii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
BENEFITY

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Jesień nie jest już tylko kalendarzowa, ale coraz bardziej i pogodowa. Na dworze zimno, słońce przedziera się tylko sporadycznie przez chmury, a deszcz to niemal codzienny gość, zmuszający nas do pakowania parasolek do toreb i plecaków.

 Spacerując po ulicach Londynu w takiej depresyjnej pogodzie warto rozejrzeć się dookoła, i chociaż aura tego nie ułatwia, to zmusza do refleksji nad tym, co, a raczej kogo, można dostrzec dookoła.

Niestety, wcale nietrudno spostrzec bezdomnych żyjących na ulicach Londynu, a biorąc pod uwagę aurę, która nas czeka przez najbliższe miesiące, ich los się nawet pogorszy. Słupki rtęci w UK nie mają zwyczaju piąć się zbyt wysoko; długi czas jeszcze będą utrzymywały poziom dużo niższy niż 20 stopni, a niejednokrotnie będą oscylowały wokół 10. W takich warunkach wszyscy chodzą szybko po ulicach, nie tylko żeby nabrać temperatury, ale aby jak najszybciej dostać się do ciepłego transportu miejskiego. Takiego komfortu nie mają ludzie bez domów, do których mogą się spieszyć.

Według organizacji Streets of London, w Londynie każdego roku na ulicach śpi około 8 tysięcy osób. Porównując do liczby mieszkańców można powiedzieć, że jest to liczba stosunkowo niewielka, ponieważ według danych World Population Review z 2016 roku, Londyn zamieszkuje 8,6 miliona ludzi. Dla porównania, Warszawa liczy 2,3 miliona ludzi i według Ogólnopolskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na ulicach stolicy mieszka 3 tysiące osób.

Bezdomność = ostateczna opcja

Życie na ulicy to dla większości społeczeństwa wyznacznik życiowego upadku, i bezdomni, a przynajmniej ta część z tych osób, które znalazły się w takim miejscu z przyczyn losowych, też tak uważa. Wcześniej wspomniana liczba 8 tysięcy bezdomnych, żyjących w Londynie, to liczba finalna z sezonu zimowego 2015/2016. Statystyki pokazują przerażającą prawdę o tej liczbie – jest to potrojona liczba osób żyjących na ulicy sprzed 10 lat.

Organizacja Streets of London, wspierana przez światowej sławy celebrytów, między innymi piosenkarkę Ellie Goulding, chce walczyć ze złą percepcją bezdomności. Celem jest uzmysłowienie społeczeństwu, że w ogromnej większości mieszkanie na ulicy to nie jest wybór, lecz brak jakiejkolwiek innej opcji. Bezdomność zaczyna się zazwyczaj od jakiegoś złego momentu w życiu: zakończenia związku, śmierci osoby bliskiej, bankructwa, osłabienia stanu psychicznego, popadnięcia w nałóg czy przemocy domowej. Takie sytuacje w momencie, gdy nie ma rodziny czy przyjaciół, to pierwszy krok do tego, aby stracić dach nad głową.

Bezdomni z zagranicy

Londyn jest centrum Europy; przypadki w Calais pokazują, jak ważnym i pożądanym celem jest dla emigrantów. Każdy obcokrajowiec, przyjeżdżając do UK, marzy o świeżym starcie, bezpieczeństwie i ułożeniu spokojnego życia. Dużej większości udaje się znaleźć pracę, co pozwala na dobry start, jednak są i tacy, dla których jest to niemożliwe. Badania przeprowadzone przez organizację CHAIN pokazują, że emigranci, którzy przyjeżdżają do UK, uciekając tym samym przed głodem, biedą, przemocą, gwałtami czy nawet torturami, mają najmniejsze szanse na nowy początek. Ludzie ci, zazwyczaj uciekając w rozpaczy, nie znają języka, nie mają rodziny, przyjaciół na miejscu w Wielkiej Brytanii, a to kończy się dla nich niestety życiem na ulicy. CHAIN pokazuje, że wśród 8 tysięcy ludzi śpiących na ulicach Londynu 35% to wschodni Europejczycy; 5% z nich pochodzi z Afryki.

Życie bez domu, życie krótkie

Streets of London w swoich raportach pokazuje, jak życie na ulicy degraduje człowieka. Dla niektórych przechodniów na ulicy osoba bezdomna to tylko niechciany dodatek do widoku miasta i ci ludzie siedzący na chodnikach tak się czasami czują. Empatia w czasach, gdy każdy biegnie rano do pracy, a wieczorem biegnie do domu zanika, a wrogość i irytacja zdarzają się nagminnie. Dwie trzecie przebadanych bezdomnych twierdzi, że zostali obrażani przez przechodniów, co więcej: jedna na dziesięć osób przyznała, że podczas spania ktoś z przechodzących oddał na nich mocz.

Wszystko to połączone z brakiem regularnych posiłków, zimnem, brakiem higieny i wsparcia psychicznego sprawia, że próba popełnienia samobójstwa przez osobę bezdomną w porównaniu do przeciętnego mieszkańca UK jest o 35 razy bardziej prawdopodobna. Ludzie śpiący na ulicy nie posiadają dużo, a często zupełnie nic, niemniej jednak są jeszcze tacy, którzy próbują zabrać im to, co mają – bezdomni są o 47 razy bardziej narażeni na kradzież, prawdopodobieństwo tego, że staną się ofiarami brutalnego przestępstwa.

Ludzie do pomocy

Streets of London to jedna z wielu organizacji działających na terenie Londynu, zachęcająca do pomocy osobom bezdomnym. I jak każda tego rodzaju potrzebuje wolontariuszy do bezpośredniej pomocy, w tym do zbiórek pieniędzy na ulicach Londynu. Poszukiwane są osoby, którzy będą brały udział w projektach, mających dać większe szanse ludziom żyjącym na ulicy, aby ruszyć naprzód. Wolontariusze, oprócz zbierania pieniędzy, proszeni są o pomoc przy rozmowach motywacyjnych, nauczaniu języka i polepszaniu umiejętności.

Najbardziej znaną wolontariuszką i jednocześnie twarzą organizacji pomagającej bezdomnym w Londynie jest Ellie Goulding. Wspiera ona działalność Streets of London i podziela ich pasję w pomaganiu tym, których życie doświadczyło. Artystka równoczesnie promuje pomoc  wśród swoich fanów z całego świata. Już 21 listopada,  na rzecz zbierania środków przy współpracy ze Streets of London, Ellie Goulding da specjalny koncert w Royal Albert Hall. Wiadomo, że odbędzie się tam też zbiórka pieniędzy na rzecz wsparcia bezdomnych. Poprzednim razem zebrano podczas tego rodzaju wydarzenia 80 tysięcy funtów. Bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki, więc warto odwiedzić stronę songkick.com, gdzie bilety są już w sprzedaży, a ceny zaczynają się od £35.

Empatia nic nie kosztuje, a przechodząc obok ludzi mieszkających na ulicy warto ich wesprzeć chociaż uśmiechem, aniżeli niegrzecznym komentarzem. Każdy może pomóc według własnego uznania, też i przez uczestniczenie w koncercie  gwiazdy pop. Dobrze się bawiąc wspiera się  jednak dobrą sprawę w zmniejszaniu liczby ludzi żyjących na ulicy, szczególnie w idącej wielkimi krokami deszczowej zimie.

Źródło | Radek Cysarz

cooltura_logo_150

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

/Autor

Jak otrzymać emeryturę z UE?

Kilka lat pracy w jednym państwie UE wystarczy, by otrzymać z niego emeryturę. Gwarantuje to unijna koordynacja systemów. Tylko w 2018 roku na podstawie przepisów unijnych i umów dwustronnych zawartych przez Polskę z niektórymi państwami Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacał miesięcznie blisko 184 tys. emerytur i rent.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!