Bestia w ludzkiej skórze! Przez lata wykorzystywał seksualnie swoich małoletnich podopiecznych

– Zabierał mnie do swojego domu i wykorzystywał. Zostałem zgwałcony przynajmniej 50 razy, ale może było nawet i 100 takich przypadków. Czasami miał w łóżku dwóch albo trzech chłopców jednocześnie, jednak my nigdy ze sobą na ten temat nie rozmawialiśmy…

UBEZPIECZENIA W SZKOCJI
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta. Więcej na temat czytaj tutaj!

ODSZKODOWANIA

Jedyna firma na rynku szkockim (mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji) oferująca wizyty domowe jak również auta zastępcze do 24h po wypadku. Operujemy na całym terenie Szkocji, mamy indywidualny kontakt z każdym klientem, który otrzymuje szczegółowe informacje oraz instrukcje dotyczące przebiegu całego procesu ubiegania się o rekompensatę. Jesteśmy firmą zobowiązaną do kontaktu z klientem 7dni w tygodniu.

Oferujemy kompleksowy zakres usług takich jak: darmowa fizjoterapia, darmowe auta zastępcze, darmowe holowanie, monitorowane komisje lekarskie, opieka nad klientem podczas całego procesu ubiegania się o rekompensatę.

Mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji (średnio o 40% wyższe odszkodowania w porównaniu do innych firm czy kancelarii), a także najbardziej atrakcyjną ofertę na rynku. Jesteśmy firmą własnościową obsługującą kilkuset klientów rocznie. Żaden z naszych klientów nigdy nie był niezadowolony.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie Szkocji!

ZOBACZ TAKŻE!

WYPADEK DROGOWY

Jeżeli brałeś udział w wypadku drogowym i na skutek tego Twój stan zdrowia się pogorszył to masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Nie chodzi tutaj tylko o urazy typu złamana kończyna lub bardzo poważne obrażenia wewnętrzne. Żeby uzyskać odszkodowanie wystarczy odczuwać ból lub dyskomfort. Jeśli na skutek wypadku nie byłeś w stanie pracować, uległy zniszczeniu jakieś przedmioty lub poniosłeś inne straty jesteśmy w stanie odzyskać wszystko co do pensa. Jeżeli kolizja, w której brałeś udział zakończyła się szczęśliwie tylko uszkodzeniem samochodu nie jesteś skazany na swojego ubezpieczyciela i excess w wysokości kilkuset funtów. Jeśli zgłosisz się do naszej firmy naprawimy Twój samochód, a na czas naprawy otrzymasz samochód zastępczy. To wszystko bez czekania i angażowania Twojej firmy ubezpieczeniowej.

WYPADEK W PRACY

Jeżeli zostałeś poszkodowany w wyniku wypadku w pracy z powodu zaniedbań pracodawcy lub bezpośredniej winy jego lub współpracowników masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Należy pamiętać, że za zaniedbanie można uznać brak odzieży ochronnej, brak przeszkolenia pracownika lub źle czy też nie ergonomicznie przygotowane miejsce do pracy. Pracodawca powinien dołożyć wszelkich starań aby praca, którą wykonuje dla niego pracownik mogła być wykonana w maksymalnie bezpiecznym środowisku i nie narażała pracownika na utratę zdrowia lub życia. Jeżeli na skutek wypadku nie jesteś w stanie pracować lub/oraz wymagasz opieki osób trzecich pracodawca powinien pokryć wszystkie koszty związane z Twoimi stratami oraz kosztami powrotu do zdrowia.

WYPADEK W MIEJSCU PUBLICZNYM

Właściciele sklepów, urzędy, zarządy dróg są odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo w miejscach publicznych, które pod nie podlegają. Niezależnie od tego czy kelner w restauracji oblał Cię wrzątkiem, skręciłeś kostkę w dziurze w chodniku czy przewróciłeś się na rozlanym oleju w sklepie pamiętaj o tym, że masz prawo do uzyskania odszkodowania. Warunkiem jednak jest to, że uszczerbek na zdrowiu nie został spowodowany nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności lub na skutek Twojej nieuwagi lub brawury.

ZATRUCIE NA WAKACJACH

Jeżeli organizator wczasów all inclusive nie zadbał o odpowiednią jakość jedzenia na skutek czego zatrułeś się, wymiotowałeś lub miałeś biegunkę masz prawo uzyskać odszkodowanie zdrowotne oraz zwrot kosztu wycieczki, wizyt lekarskich itp. Jeżeli znajdziesz się w takiej sytuacji pamiętaj aby poinformować o tym przedstawiciela biura podróży lub recepcję oraz sporządzić oficjalny raport. Jeżeli zauważysz zwierzęta lub ptaki w pobliżu jedzenia lub co gorsza owady na lub w jedzeniu zrób zdjęcia. Pomoże Ci to później w uzyskaniu ewentualnego odszkodowania.

NAPRAWY KREDYTOWE

Nasza firma, jako jedna z niewielu oferuje naszym klientom naprawy kredytowe. Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci mogą nie mieć czasu lub chęci czekać na dzień kiedy strona przeciwna wyśle pieniądze na naprawę samochodu. Żeby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na naprawiony samochód oferujemy naszym klientom naprawy kredytowe. Jak to działa?

1. Instruujemy inżyniera, który sporządza raport uszkodzeń oraz wycenę.
2. Po akceptacji raportu zabieramy samochód do naszego serwisu i zaopatrujemy klienta w samochód zastępczy.
3. Naprawiamy samochód.
4. Zawozimy klientowi naprawiony, wypolerowany i umyty samochód i odbieramy samochód zastępczy.

Tak, to takie proste!

NO WIN – NO FEE

No win – no fee to pewnego rodzaju gwarancja. Jeżeli prawnikowi nie uda się uzyskać odszkodowania dla klienta nie pobiera od niego żadnej opłaty za prowadzenie sprawy. W sytuacji kiedy sprawa zakończy się pomyślnie i klient otrzyma odszkodowanie prawnik pobiera prowizję w wysokości 25% odszkodowania zdrowotnego. (Należy jednak pamiętać, że prawnik ma prawo wystąpić do klienta o zwrot całości kosztów postępowania jeżeli klient kłamał w celu uzyskania korzyści majątkowej, wypadku nie było lub wypadek był ustawiony. W takiej sytuacji należy również spodziewać się, że strona przeciwna wystąpi o zwrot poniesionych kosztów oraz skieruje sprawę o wyłudzenie do sądu.

Uwaga! Działamy na terenie Anglii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
BENEFITY

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Był bestią w ludzkiej skórze, przez lata wykorzystywał seksualnie swoich małoletnich podopiecznych. Dopiero teraz jego mroczna przeszłość wychodzi na jaw. Ale trener Barry Bennell to nie jedyny zwyrodnialec-pedofil w brytyjskim futbolu.

Te dwa wywiady – dla dziennika „The Guardian” oraz telewizji BBC – które ukazały się na początku ubiegłego tygodnia, wywołały burzę. I zapoczątkowały lawinę. W ślady Andy’ego Woodwarda poszli kolejni byli piłkarze, którzy, rezygnując z prawa do anonimowości jakie przysługuje ofiarom przestępstw seksualnych, w różnych mediach opowiadali o swojej przeszłości. Inni poszkodowani zgłaszali się bezpośrednio na policję, uruchomiono również specjalny telefon zaufania.

Pamięć w pudełku

43-letni obecnie Andy Woodward dotąd znany był głównie jako obrońca Bury i Sheffield United, jednak zanim tam trafił przeszedł przez piekło. Miał 11 lat i bronił barw Stockport Boys, kiedy podczas jednego z meczów wpadł w oko Barry’emu Bennellowi, skautowi i trenerowi młodzieży w drużynie Crewe Alexandra. To właśnie dzięki niemu chłopak w 1992 roku przeniósł się do nowego klubu, znanego jako kuźnia piłkarskich talentów. Nie mógł przypuszczać, że to zapoczątkuje jego 4-letni koszmar. – Bennell zabierał mnie do swojego domu i wykorzystywał seksualnie. Groził, że jeśli coś powiem, moja kariera legnie w gruzach – wyznał Woodward, dodając, że tamten okres zrujnował jego dalsze życie. Przez lata walczył z demonami przeszłości, depresją, myślami samobójczymi.

– Próbowałem schować to do pudełka, zapomnieć i skupić się na futbolu, gdyż gra w piłkę była wszystkim, o czym marzyłem. Zabrało mi 30 lat, żebym mógł opowiedzieć o tym publicznie. Dlaczego aż tyle? Bo byłem wystraszony, zawstydzony, a dodatkowo czułem brak wsparcia ze strony kierownictwa Crewe Alexandra. Kiedy po raz pierwszy dewiacje Bennella zostały ujawnione na jego procesie w 1994 roku, dla „dobra sportu” w klubie zamieciono sprawę pod dywan. Mentalność futbolowych działaczy jest taka, że żadne brudy i problemy nie powinny wychodzić na zewnątrz – mówił Woodward, który jako 21-latek odszedł z Crewe, podpisując kontrakt z zespołem Bury. Grał w nim pięć lat. W 1999 roku, kilka dni po tym, jak dowiedział się, że zainteresowana jego pozyskaniem jest drużyna Sheffield United, po raz pierwszy doznał załamania nerwowego na boisku i został zmieniony przez innego zawodnika. Transfer co prawda sfinalizowano, ale w nowym zespole rozegrał zaledwie trzy mecze, nie mogąc sobie poradzić z psychicznymi skutkami molestowania. Piłkarską karierę zakończył w wieku 29 lat.

– Wiem, że Bennell miał swoich wybrańców w różnych juniorskich zespołach, z którymi postępował podobnie jak ze mną. Mam nadzieję, że to wyznanie zachęci ich do ujawnienia przeszłości. Problem jest znacznie szerszy, moja sprawa jest jedynie wierzchołkiem góry lodowej – stwierdził molestowany sportowiec. I, jak się niebawem okazało, miał rację…

100 gwałtów dewianta

Przez lata był to ich najściślej strzeżony sekret, nie mówili o tym nawet swoim najbliższym. Ale „spowiedź” Woodwarda zapoczątkowała lawinę. W następnych dniach kolejni byli piłkarze zdecydowali się opowiedzieć o seksualnym wykorzystywaniu, jakiego doświadczali w młodości. Wśród nich byli m.in. mający na koncie występ w reprezentacji Anglii napastnik David White (49) oraz pomocnik Steve Walters (44). W ich historiach przewijało się nazwisko Barry’ego Bennella (62). Co prawda o jego pedofilskich skłonnościach było wiadomo już wcześniej, ale nikt nie sądził, że przez niemal dwie dekady, od połowy lat 70. do połowy lat 90. ubiegłego stulecia, ten wyławiacz młodych piłkarskich talentów mógł na tak dużą skalę uprawiać swój proceder. Mimo że to dopiero początek śledztwa, niektórzy już nazwali go Jimmy’m Savile’m brytyjskiego futbolu. Nie bez podstaw.

W 1994 roku Bennell, który wcześniej przez wiele lat pracował jako trener dzieci i młodzieży m.in. w Crewe Alexandra, Manchesterze City i Stoke City, został oskarżony o zgwałcenie brytyjskiego chłopca w trakcie piłkarskiego obozu na Florydzie w Stanach Zjednoczonych, za co amerykański sąd skazał go na trzy lata więzienia. Po powrocie do Anglii zboczeniec usłyszał kolejny wyrok – 9 lat pozbawienia wolności za molestowanie sześciu chłopców w wieku 9-15 lat. W 2015 roku Bennell przyznał się do wykorzystania innego małoletniego piłkarza na obozie w Macclesfield w 1980 roku, za co miał odsiedzieć dalsze dwa lata. Jednak, jak podała BBC, mimo zasądzonego wyroku obecnie jest na wolności i mieszka w Milton Keynes.

– To diabeł w ludzkiej skórze. Kiedy zobaczyłem w telewizji program z Andy’m Woodwardem wszystko we mnie odżyło. I zdecydowałem się mówić. Najpierw wszystko wyznałem mojej partnerce, a następnego dnia najbliższej rodzinie. Co za ulga, to było jak oczyszczenie – przyznał Chris Unsworth (44), który zaczynał swoją futbolową przygodę w Manchesterze City, a w wieku 12 lat przeniósł się do Crewe Alexandra. Z Bennellem miał do czynienia w obu tych klubach.

– Zabierał mnie do swojego domu i wykorzystywał. Zostałem zgwałcony przynajmniej 50 razy, ale może było nawet i 100 takich przypadków. Czasami miał w łóżku dwóch albo trzech chłopców jednocześnie, jednak my nigdy ze sobą na ten temat nie rozmawialiśmy – zwierzał się Unsworth, który zrezygnował z futbolu w wieku 16 lat i został profesjonalnym golfistą.

Piłkarskiej kariery nie zrobił też Jason Dunford. Jak przyznał, pierwszy raz Bennell próbował go dotykać, kiedy leżał w łóżku, podczas jednego z obozów Manchesteru City. – Powiedziałem mu, żeby sobie poszedł i od tego czasu zaczął się mścić. Wyrzucił mnie ze składu pierwszego zespołu, potem zapewniał, że będę grał, ale nadal nie pojawiałem się w pierwszej jedenastce – wspomina.

Zawiedziony Dunford odszedł do innego klubu, ale tam trafił na kolejnego trenera-dewianta. – Kazał mi i dwóm innym chłopcom, żebyśmy przed meczem razem ze sobą spali. Przyszedł w nocy i zaczął mnie obmacywać, ale odepchnąłem jego rękę. Później, kiedy wstałem, zobaczyłem jak dotyka w miejscach intymnych innego chłopaka. Odszedłem z klubu dwa tygodnie później – opowiada.

Pracując nad dryblingiem

Zarówno Chris Unsworth, jak i Jason Dunford nie zostali zawodowymi piłkarzami. Jak podkreślają, trauma przez którą przeszli była zbyt duża. Karierę zrobił za to Paul Stewart – trzykrotny reprezentant Anglii, napastnik i pomocnik Manchesteru City, Tottenhamu oraz Liverpoolu. Ale jego droga na szczyt nie była usłana różami. 52-latek wyjawił, że on również jako młody chłopak był wielokrotnie napastowany seksualnie przez swojego trenera.

– Problemy zaczęły się, kiedy ten człowiek, którego nazwiska na razie nie upublicznię, zaprzyjaźnił się z moimi rodzicami i obiecał, że pomoże zrobić ze mnie gwiazdę. Pewnego dnia, jadąc samochodem, zaczął się do mnie dobierać. Śmiertelnie się przeraziłem, nie wiedziałem co mam robić. Próbowałem powiedzieć rodzicom, żeby nie pozwalali mu przychodzić do nas, ale przecież miałem tylko 11 lat i uważano, że przesadzam. Od tamtej pory stawał się coraz bardziej nachalny, powiedział, że zabije moją matkę, ojca i dwóch braci, jeśli pisnę słówko. Molestował mnie codziennie, przez 4 lata – opowiadał łamiącym się głosem Stewart.

Trener-pedofil często mówił jego rodzicom, że musi popracować z chłopcem indywidualnie nad pewnymi aspektami gry – kontrolą nad piłką i dryblingiem – dzięki czemu wyciągał go z domu i oddawał się swoim zboczonym perwersjom. – Przekonywał, że to normalne, że inni też tak robią. Po wielu latach spotkałem starszego ode mnie kolegę, który przyznał, że przechodził dokładnie przez to co ja. Z tym samym trenerem, tyle że trochę wcześniej. To był potwór, chciałbym wymazać przeszłość z mojego umysłu – podkreślił Stewart. Mężczyzna uważa, że tamte wydarzenia wpłynęły na jego psychikę i były przyczyną tego, że w czasie swojej piłkarskiej kariery nadużywał alkoholu i narkotyków. – To na zawsze we mnie zostanie i jakoś muszę z tym żyć – mówił.

Furtka do oczyszczenia

Dramatyczne wyznania byłych piłkarzy wywołały burzę wśród opinii publicznej oraz w środowisku piłkarskim. Władze Crewe Alexandra i Manchesteru City, klubów, które najczęściej przewijały się w kontekście pedofilskich oskarżeń, poinformowały o wszczęciu wewnętrznych śledztw w tej sprawie.

John Bowler, prezes Crewe w czasach, kiedy Bennell dopuszczał się swoich czynów, zapytany przez dziennikarzy czy można było temu zapobiec odpowiedział: – Będę mógł rozwinąć ten temat, kiedy skończymy dochodzenie i szczegółowo przyjrzymy się stawianym zarzutom. Tymczasem o zgłaszanie się kolejnych ofiar, osobiście bądź za pomocą specjalnie uruchomionej 24-godzinnej infolinii, apelują policja, The Football Asssociation (czyli angielski związek piłki nożnej) oraz znani zawodnicy, w tym obecny kapitan reprezentacji Anglii, Wayne Rooney. Głos w sprawie zabrał też Gordon Taylor, szef Professional Footballers’ Association, organizacji zrzeszającej profesjonalnych piłkarzy na Wyspach. Jak stwierdził, krok Andy’ego Woodwarda otworzył furtkę do oczyszczenia spraw, o których dotąd mówiono po kątach.

– Już wcześniej próbowaliśmy wszcząć dochodzenie w kwestii molestowania nieletnich piłkarzy, gdyż docierały do nas informacje na ten temat. Problem jednak polegał na tym, że nikt nie chciał złożyć zeznań – oświadczył 71-letni obecnie Taylor, który profesjonalnie grał w piłkę w latach 1962-1980. Jak dodał, obowiązkiem klubów jest troska o młodych ludzi, a związki i stowarzyszenia piłkarskie powinny być dla nich bezpieczną przystanią, gdzie zawsze będą mogli liczyć na wsparcie…

Skandal goni skandal

W ostatnich latach w Wielkiej Brytanii na jaw wyszły pedofilskie skandale, do których na przestrzeni kilku dekad dochodziło m.in. w szkołach, szpitalach i domach opieki. Wśród oskarżonych znalazło się wielu znanych ludzi show-biznesu, mediów, polityki. Największym echem odbiła się ujawniona w 2012 roku przeszłość dziennikarza muzycznego i prezentera sir Jimmy’ego Savile’a, który zmarł rok wcześniej. W toku trwającego śledztwa okazało się, że ten Kawaler Orderu Imperium Brytyjskiego oraz posiadacz tytułu szlacheckiego, w ciągu niemal sześciu dekad miał się dopuścić ponad 200 przestępstw seksualnych, w tym 34 gwałtów. Wśród jego ofiar większość stanowiły osoby nieletnie.

CZY WIESZ,  ŻE:

Sir Edward Heath, premier Wielkiej Brytanii w latach 1970-1974, jest najwyżej postawioną osobą w brytyjskiej hierarchii władzy, przeciwko której wysunięto zarzuty o pedofilię. Skandal wybuchł w ubiegłym roku, 10 lat po śmierci polityka. W 1961 roku miał on zgwałcić 12-letniego chłopca, a i później utrzymywać podejrzane stosunki z małoletnimi. Policja wpadła na ten trop przy okazji wielkiej operacji pod kryptonimem „Fairbank”, w której wzięto pod lupę wpływowe osobistości życia publicznego w latach 70. i 80. ubiegłego stulecia. Pedofilską siatkę zakorzenioną wokół brytyjskiego parlamentu miały m.in. demaskować dokumenty przekazane ministerstwu spraw wewnętrznych w 1983 roku przez posła torysów Geoffreya Dickensa, które jednak w kolejnych latach zaginęły.

Źródło | Dariusz Dzikowski

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Nowa data Brexitu to 31 października!

Przywódcy 27 państw członkowskich UE wypracowali kompromis ws. przedłużenia brexitu do 31 października - poinformowały źródła unijne. Przyjęta data, po ok. godzinnych konsultacjach, została zaakceptowana przez Theresę May. - Być może uda się zapobiec wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedział po szczycie Donald Tusk.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

„Chcemy, żeby Polacy zostali”

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.

STYL I KULTURA