» Przemysław Ozdowy | Źródło: www.berliner-zeitung.de | Fot: za welt.de

ADAC przeanalizowało raporty o ruchu drogowym i Berlin wypada najgorzej, po raz kolejny. Jeśli dodać do siebie długości wszystkich korków osiągnie się zawrotny wynik 75 413 km co równa się prawie dwukrotnemu obwodowi Ziemi.

_______________________________________________________________________________________________________________

To jest konkurs, w którym ktoś nie chciałby znaleźć się na jednym z pierwszych miejsc. Jednak Berlin znowu wygrał, ustanawiając nowy rekord korków ADAC w 2014, który został ogłoszony w piątek. Wyniki zostały obliczone na podstawie meldunków o korkach z urządzeń GPS oraz z danych dostarczonych przez floty samochodów ciężarowych.
W żadnym innym państwie związkowym nie zostało zarejestrowane tak wiele i tak długo trwających korków jak zatory zarejestrowany w Berlinie. Dla sieci około 80-km autostrad w roku 2014 korki zgłaszane były 51770 a obliczona ich długość to 75413 kilometrów. Dodatkowo czas jaki musieli spędzić w nich kierowcy został obliczony w sumie na 27441 godzin.

W porównaniu do raportu korków z roku 2013, kiedy Berlin zajmował (lepsze) piąte miejsce, liczba raportów o utrudnieniach w ruchu drogowym i ich długości wzrosły. Może to mieć związek z tym, że sytuacja na drogach jest lepiej monitorowana, kierowcy posiadają coraz nowocześniejsze systemy GPS, które są wstanie wysyłać dokładniejsze dane. Nie zmienia to jednak ogólnie znanej konkluzji, której można się było spodziewać: żeby wyeliminować korki należy rozbudować autostrady.

Więcej aktualnych informacji z Niemiec o charakterze informacyjno-publicystyczno-biznesowo-kulturalnym znajdziecie państwo na Facebooku w grupie – Polacy w Niemczech – Polen in Deutschland https://www.facebook.com/groups/331734167024480/.

Sharing is caring!