Będzie zabawa… Tygodniowy limit alkoholu w jeden dzień

Około 2,5 miliona osób w Wielkiej Brytanii – konsumuje w ciągu jednego dnia tyle alkoholu ile wynosi tygodniowy rekomendowany limit tego trunku – pokazuje nowy raport Narodowego Biura Statystycznego (ONS).

W 2014 roku ogłoszono nowy tygodniowy limit spożycia alkoholu 14 jednostek dla mężczyzn. Mimo tego lekarze ostrzegają, że trunki w każdej ilości szkodzą naszemu zdrowiu i nie istnieje „bezpieczna ilość alkoholu spożywanego regularnie” – czytamy w BBC News.

Dane ONS pokazują, że 58 proc. mieszkańców Wielkiej Brytanii – 28,9 mln – sięga w tygodniu po alkohol. Liczba ta jest znacznie niższa niż jeszcze dekadę temu, jednak w ostatnich latach utrzymuje się na podobnym poziomie. Z danych wynika również, że częściej alkohol spożywają w ciągu tygodnia młodzi ludzie niż starsi. Do najczęściej wybieranych trunków należy z kolei wino.

Spośród 2,5 mln osób, które spożywają w ciągu dnia, tygodniowy limit alkoholu większość stanowią mężczyźni w wieku 25-44 lata a zaraz za nimi 45-64 lata.

Czy wiesz, że…

  • Shot spirytusu (25ml) to 1 jednostka alkoholu
  • Standardowy (175ml) kieliszek wina to 2,1 jednostki alkoholu
  • Duży (250ml) kieliszek wina to 3 jednostki alkoholu
  • Półkwarta (pinta) 4-procentowego piwa to 2,3 jednostki alkoholu
  • Półkwarta (pinta) 5-procentowego piwa to 2,8 jednostki alkoholu
  • Półkwarta (pinta) mocnego cydru (8 proc.) to 4,5 jednostki alkoholu

(ml) | Goniec.com

goniec_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!