Będzie oficjalne brytyjskie śledztwo w sprawie kupowania dzieci z Nepalu przez Sikhów mieszkających w UK!

Theresa May – minister Spraw Wewnętrznych domaga się natychmiastowego wszczęcia dochodzenia w sprawie kupowania dzieci w Indiach przez bogate brytyjskie rodziny by pracowały w ich domach jako służący!

O procederze kupowania dzieci zrobiło się głośno po ubiegłorocznym trzęsieniu ziemi w Nepalu. The Sun dotarł do jednego z handlarzy niewolników Makkhan Singh, który oferował dziennikarzom sprzedaż chłopców z Nepalu i Indii za 500 tysięcy rupii czyli około 5250 funtów. „Weź Nepalczyka do Wielkiej Brytanii. To są dobrzy ludzie. Dobrze pracują jako pomoc domowa i są bardzo dobrymi kucharzami” – zachwalał swój „towar” Makkhan Singh. Proceder sprzedaży dzieci – niewolników kwitnie w najlepsze w indyjskim Pendżabie.

W trakcie rozmowy z dziennikarzami Makkhan Singh stwierdził, że bez problemu może dostarczyć chłopców. Zgodnie z jego słowami wybrany przez kupujących chłopiec jest zabierany i trzymany w zamknięciu aż nie zostaną wyrobione mu fałszywe papiery.

The Sun informuje, że oprócz dzieci pochodzących z Nepalu zdarza się, że chłopcy zabierani są także z biednych indyjskich rodzin, w których jest zbyt wiele dzieci i rodziców nie stać by wykarmić ich wszystkich. Zazwyczaj chłocy przyjeżdżają do pod pretekstem dołaczenia do rodzin po utracie rodziców. Po przekroczeniu brytyjskiej granicy stają się bezpłatnymi służącymi w domach Sikhów, mających w domu chorą żonę lub matkę.

Źródło | Informacje 24

info24_logo

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!