Będzie oficjalne brytyjskie śledztwo w sprawie kupowania dzieci z Nepalu przez Sikhów mieszkających w UK!

Theresa May – minister Spraw Wewnętrznych domaga się natychmiastowego wszczęcia dochodzenia w sprawie kupowania dzieci w Indiach przez bogate brytyjskie rodziny by pracowały w ich domach jako służący!

O procederze kupowania dzieci zrobiło się głośno po ubiegłorocznym trzęsieniu ziemi w Nepalu. The Sun dotarł do jednego z handlarzy niewolników Makkhan Singh, który oferował dziennikarzom sprzedaż chłopców z Nepalu i Indii za 500 tysięcy rupii czyli około 5250 funtów. „Weź Nepalczyka do Wielkiej Brytanii. To są dobrzy ludzie. Dobrze pracują jako pomoc domowa i są bardzo dobrymi kucharzami” – zachwalał swój „towar” Makkhan Singh. Proceder sprzedaży dzieci – niewolników kwitnie w najlepsze w indyjskim Pendżabie.

W trakcie rozmowy z dziennikarzami Makkhan Singh stwierdził, że bez problemu może dostarczyć chłopców. Zgodnie z jego słowami wybrany przez kupujących chłopiec jest zabierany i trzymany w zamknięciu aż nie zostaną wyrobione mu fałszywe papiery.

The Sun informuje, że oprócz dzieci pochodzących z Nepalu zdarza się, że chłopcy zabierani są także z biednych indyjskich rodzin, w których jest zbyt wiele dzieci i rodziców nie stać by wykarmić ich wszystkich. Zazwyczaj chłocy przyjeżdżają do pod pretekstem dołaczenia do rodzin po utracie rodziców. Po przekroczeniu brytyjskiej granicy stają się bezpłatnymi służącymi w domach Sikhów, mających w domu chorą żonę lub matkę.

Źródło | Informacje 24

info24_logo

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.

STYL I KULTURA