Bandyta z Chorwacji był dwa razy deportowany z UK. Wrócił trzeci raz i razem z Polakiem napadł

42-letni Maxi Lord to były chorwacki żołnierz, który był dwa razy deportowany z Wielkiej Brytanii i za każdym razem wracał na Wyspy. Jego trzeci pobyt zakończył się brutalnym atakiem na matkę byłej partnerki w czasie którego użył noża i spowodował 23 rany kłute. Do więzienia trafi na 12 lat. W napaści towarzyszył mu Mariusz Ochnio – kolega pochodzący z Polski, który także został skazany.

Mężczyzna, który był już skazywany w Wielkiej Brytanii za oszustwo, pobicie oraz to, że okradł własnego pracodawcę, był wcześniej dwukrotnie deportowany z Wysp. Pierwszy raz w 2013 roku, a ponownie w kwietniu ubiegłego. Jednak po drugiej deportacji udało mu się wrócić do Anglii przez Włochy i pod fałszywym nazwiskiem. Po przylocie postanowił wyrównać rachunki z byłą teściową, matką jego 32-letniej byłej partnerki Svietlany, z którą najwyraźniej nie żył najlepiej.

Do napaści doszło w październiku ubiegłego roku w Bradford, a więc w sześć miesięcy po drugiej deportacji Chorwata. Lord do pomocy namówił 35-letniego Polaka Mariusza Ochnio. Tego poprosił o to, by zapukał do drzwi, ponieważ wiedział, że jego rodzina byłej partnerki z pewnością nie wpuści do środka. Ochnio zgodził się, a kiedy drzwi zostały otwarte, Lord wpadł do mieszkania i chwilę po tym z nożem kuchennym w ręku, na oczach dwójki płaczących dzieci, rzucił się na 52-letnią Gabriellę Danihelovą. Trafiał w dłonie oraz twarz. Zadał jej 23 rany. Atak był tak gwałtowny, że w jego trakcie złamał się nóż.

Ochnio, który – jak uznał sąd – wcześniej nie wiedział, co planuje Lord, trzymał w tym czasie synową kobiety Beatę Krokovą i zasłaniał jej usta, by nie krzyczała.

Rany zadane 52-letniej ofiarze spowodowały, że ta cztery dni spędziła w szpitalu, a przez kilka tygodni musiała nosić bandaże na rękach. Nie mogła pracować (kobieta jest sprzątaczką), a obecnie przechodzi psychoterapię.

Obu mężczyzn początkowo oskarżono o usiłowanie zabójstwo. Ostatecznie Lord przyznał się do spowodowania poważnego uszkodzenia ciała oraz posiadania broni, za co otrzymał wyrok 12 lat więzienia. Ochnio przyznał się do udziału w napadzie, za co za kratami spędzi cztery miesiące.

Lord po odbyciu kary zostanie… deportowany.

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA