Bandyci z Cork chcieli żywcem spalić Polaków?!

Polska rodzina na stałe mieszkająca w Irlandii, została napadnięta we własnym domu, który bandyci chcieli spalić. Rodzina jest w szoku. Bandytów szuka policja.

Do niecodziennego bandyckiego napadu doszło w poniedziałek 11 kwietnia późnym wieczorem około 23:30. W stronę domu miały polecieć butelki z benzyną, które błyskawicznie zajęły ogniem budynek mieszkalny. Według zeznań świadków grupa mężczyzn w wieku ok. 20-30 lat ukradła także kosz na śmieci, w którym podłożyli ogień i próbowali podpalić nieruchomość. Mieszkający w domu Polak ruszył do sąsiadów po pomoc, a gdy ci zadzwonili po straż i policję, wrócił z sąsiadami do domu po żonę.

Jednak bandyci nie zamierzali zwyczajnie zbiec z miejsca przestępstwa. Gdy polska rodzina w panice ratowała najpotrzebniejsze rzeczy, grupa bandytów zaatakował Polaków.

Córka Polaków, powiedziała, że rodzina postanowiła zwrócić dom Cork City Council, ponieważ są zbyt przerażeni, by tam nadal mieszkać.

Na chwilę obecną policja zatrzymała jednego mężczyznę, który jest podejrzany o udział w napadzie. Schwytanie kolejnych przestępców jest pewnie tylko kwestią czasu. Być może wówczas dowiemy się, co skłoniło bandytów do brutalnej napaści na Polaków. Czy był to napad na tle rasistowskim, czy jakieś bliżej nieokreślone porachunki?

OM | Open Magazyn.pl

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA