Autobus ze szkockimi uczniami zaatakowany przez imigrantów w Calais!

W poniedziałek autobus z 35 uczniami i 9 nauczycielami Portree High School z Isle of Skye (Szkocja) został zaatakowany przez imigrantów koczujących w pobliżu Calais.

Uczniowie, niektórzy w wieku 12 lat, wracali z narciarskich wakacji z włoskiej miejscowości Aosta. W czasie rozpoczęcia ataku dzieci spały. Według relacji nauczycieli imigranci zaczęli rzucać w kierunku autobusu bardzo duże kamienie wybijając szyby. Na szczęście żadnemu z uczniów nic się nie stało chociaż jednemu trzeba było udzielić pomocy medycznej z powodu ataku padaczki.

Autobus, którym podróżowali uczniowie i nauczyciele z powodów technicznych nie mógł kontynuować jazdy. Uczniowie do swoich domów w Szkocji wrócili innym autobusem.

Incydent ten pokazuje jak bardzo imigranci są zdeterminowani w dostaniu się do Wielkiej Brytanii. Część turystów mówi wprost, że obawia się jechać przez Calais z powodu coraz bardziej agresywnych zachowań imigrantów.

To nie pierwszy raz kiedy autobusy jadące w kierunku Anglii są atakowane przez imigrantów. Ostatnio zaatakowano autobus, którym podróżowali członkowie rockowego zespołu Ash. W czasie tego incydentu ucierpiał kierowca pojazdu.

Z agresją imigrantów od dawna borykają się kierowcy ciężarówek. Jak donoszą brytyjskie media teraz imigranci atakują ich uzbrojeni w noże.

W ostatnich dniach obóz nazywany Dżunglą, koło którego trzeba przejechać a w którym mieszka 7 tys. osób został uznany za stałą osadę – francuski rząd chce zainwestować tam około 20 mln funtów, by dodatkowo ulokować ponad 1.5 tys. imigrantów w prowizorycznych domach zrobionych z kontenerów.

Według francuskich planów podobny obóz ma powstać koło Dunkierki. Zapowiedzi powstania nowego obozu nie zostały oczywiście przyjęte przez Brytyjczyków entuzjastycznie.

Źródło | Informacje 24

info24_logo

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

SZKOCJA

/Autor

Szef MSZ Hiszpanii dopuszcza akcesję Szkocji do UE

Poseł SNP do szkockiego parlamentu George Adam podkreślił, że "niepodległość pozwoli Szkocji na bycie równym partnerem w Europie zamiast bycia zmuszonym wbrew naszej woli do jej opuszczenia przez Partię Konserwatywną".

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

„Chcemy, żeby Polacy zostali”

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.

STYL I KULTURA