Australijska grypa nadciąga do Wielkiej Brytanii

Lekarze już ostrzegają przed jej następstwami i porównują do tej, która w 1968 roku pochłonęła milion ofiar śmiertelnych w Hong Kongu.

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mają powody do obaw. 

Zdaniem specjalistów w sezonie jesienno-zimowym czeka nas wirus groźnej grypy. Nowy, super wirus ma nadejść na Wyspy z Australii, gdzie jak donosi gazeta „Metro” choroba dotknęła już 100 tysięcy osób, dla których nie ma już nawet miejsc w szpitalach.

Mowa jest o wyjątkowo dokuczliwym wirusie H3N2. Jest to odmiana świńskiej grypy. Chić jej symptomy podobne są do „normalnej” grypy, to jednak towarzyszą jej powikłania mogące dotyczyć płuc.

Innymi skutkami wirusa są: dreszcze, wysoka gorączka i trudności w oddychaniu.

Doktor Robert Dingwall z Nottingham Trent University ostrzega pracowników służby zdrowia i prosi by przygotowały się na nadchodzący do Wielkiej Brytanii wyjątkowo groźny wirus grypy.

Open Magazyn | Redakcja

 • UBEZPIECZENIA

  Zabezpiecz swoje życie, zdrowie i dochód! Czytaj więcej!

 • PRACA

  Zatrudniamy ludzi a nie CV! Daj się poznać! Czytaj więcej!

 • DOBRE BIURO

  Zobacz naszą ofertę. Wszystko w jednym miejscu! Czytaj więcej!

 • OGŁOSZENIA!

  Ogłoszenia w Wielkiej Brytanii w Open Magazyn. Dodaj za darmo!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.