Kilka ataków na Żydów każdego dnia. Od 30 lat nie było tak źle

Liczba antysemickich incydentów w Wielkiej Brytanii wzrosła o 11 proc. w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku – poinformowało w czwartek stowarzyszenie Community Security Trust.

Stowarzyszenie, które doradza w kwestiach bezpieczeństwa ok. 260 tys. Żydów mieszkających w Wielkiej Brytanii, odnotowało od stycznia do czerwca 557 incydentów, czyli ponad 3 incydenty dziennie. To drugi najwyższy wynik dla pierwszego półrocza od rozpoczęcia zbierania danych w 1984 roku.

„Wzrost aktów antysemityzmu jest notowany w czasie, gdy podziały, nietolerancja i uprzedzenia najwyraźniej nasilają się w naszym społeczeństwie” – ocenił szef CST David Delew.

Jak ocenił, „odwrócenie tej niepokojącej tendencji wymaga prawdziwego przywództwa ze strony wszystkich partii politycznych, a także wzięcia na siebie odpowiedzialności przez media społecznościowe”. Serwisy te odpowiadają za prawie jedną czwartą wszystkich przypadków.

Publikacja raportu zbiega się z ostrzeżeniami ze strony polityków i policji przed nasileniem przestępstw z nienawiści od czasu referendum w sprawie Brexitu 23 czerwca; ich ofiarą padają głównie muzułmanie i obywatele Europy Wschodniej w Wielkiej Brytanii.

OM / Open Magazyn za PAP

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!