» Damian Biliński | Źródło: Reuters

Jak poinformowała agencja informacyjna Reuters, we wschodniej części Belgii w mieście Verviers, doszło do akcji antyterrorystycznej, w której zginęły co najmniej dwie osoby, jedna została bardzo poważnie ranna, a kilka osób aresztowano.

___________________________________________________________________________________________________

Lokalne radio RTBF poinformowało, iż wśród ofiar nie było osób bezpośrednio zaangażowanych w akcję. Lokalne media w Belgii poinformowały również, że ofiary antyterrorystów to islamiści, którzy planowali atak na komisariaty policji. Według „Nieuwsblad”, islamiści chcieli w ten sposób powtórzyć wydarzenia sprzed tygodnia, które miały miejsce w Paryżu, w którym łącznie zginęło17 osób.

Według informacji Belgijskich mediów do ataku doszło około godziny 18. Wokół miejsca zdarzenia pełno jest karetek pogotowia i policji. Według relacji świadków w rejonie akcji doszło do 3 lub 4 potężnych wybuchów, a także do strzelaniny trwającej około 10 minut.

Portal „Nieuwsblad” twierdzi, że była to akcja przeciwko mieszkańcom Belgii, którzy odebrali szkolenie w Syrii. Mieli planować zamachy terrorystyczne. Warto zaznaczyć, iż w Belgii odnotowano znaczący wzrost aktywności wśród radykalnej społeczności muzułmańskiej.