Argos wykupiony przez Sainsbury’s

Argos został wykupiony przez sieć handlową Sainsbury’s za kwotę 1,4 miliarda funtów od dotychczasowego właściciela jakie była firma Home Retail Group (HRG).

Do zawarcia transakcji doszło wkrótce po wycofaniu suę z negocjacji South Africa’s Steinhoff International.

Według oficjalnego komunikatu Sainsbury’s umowa przewiduje, że dotychczasowy właściciel otrzyma nie tylko pieniądze ale także akcje Sainsbury’s wycenione na 172.3 pensy każda.

Prezes Sainsbury’s David Tyler po podpisaniu umowy stwierdził, że przejęcie Argosa jest doskonałą okazją do stworzenia nowej jakości sieci handlowej w UK.

Źródło | Informacje 24

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!