Apel dyrektorki szkoły: rodzice nie przychodźcie do szkoły w piżamach i kapciach!

Dyrektor jednej ze szkół podstawowych wystosowała do rodziców uczniów list, w którym poprosiła, aby odprowadzając dziecko do szkoły zakładali jeansy, a nie piżamy.

Kate Chisholm, dyrektorka szkoły podstawowej w Skerne Park Akademii w Darlington zwróciła się z prośbą do rodziców dzieci uczęszczających do szkoły, aby zrezygnowali z piżamy, szlafroka i ciepłych kapci podczas odprowadzania dzieci na lekcje. W liście, który wystosowała do wszystkich rodziców zawarła krótką prośbę:

Zauważyłam, że nastąpiła tendencja wzrostowa wśród rodziców, aby odprowadzać dzieci do szkoły i odbierać je w piżamie i kapciach. Chciałabym prosić o to, aby rodzice założyli strój odpowiedni do warunków pogodowych. Ważne jest, aby dawać dzieciom dobry przykład”.

Dyrektor Chisholm dodała również, że podniesienie standardów polegające na tym, aby rodzic umył się i ubrał, jak przystało na dorosłego człowieka, który wychodzi z domu to nie jest zbyt wiele – Otrzymałam naprawdę dużo wsparcia ze strony rodziców, którzy pochwalają moje działania. Zgadzamy się, że aby dziecko osiągnęło dobre wyniki, nie tylko w nauce, ale również było przystosowane do życia społecznego musi widzieć przykład, który dają dorośli – broni swojej decyzji – ten trend jest zauważalny szczególnie popołudniami, kiedy rodzice odbierają dzieci. Zdarzało się, że rodzic przechodził w piżamie na bożonarodzeniowe przedstawienie – dodała.

list pani dyrektor

Kate Chisholm spotkała się również z wieloma opiniami, które nie pochwalały jej decyzji, a prośba umieszczona w liście została zignorowana:

Usłyszałam od kilku osób, że zbyt dobrze ubieram się do pracy, ponieważ w szkole uczniów i pracowników obowiązuje dresscode, więc dlaczego ja nie czuję się częścią szkolnej społeczności. Zdaję sobie sprawę z tego, że w ramach protestu jakaś część rodziców będzie wciąż odprowadzała dzieci w piżamie, aby udowodnić, że nie mam racji. Wiem, że nie mogę zmusić nikogo, żeby założył jeansy wychodząc z domu, ale mam nadzieję, że mój apel dotrze chociaż do niektórych rodziców.

Vanessa Watts, której 7 – letnia córka uczęszcza do szkoły mówi:

Znam ludzi, którzy przychodzą do szkoły w piżamach i nie chcę tego oceniać. Mogą założyć to, na co mają ochotę, ale ja osobiście tego nie popieram. Lubię się ubrać do wyjścia. Szczerze mówiąc, to dzieje się coraz częściej i niestety powoli staje się normą.

Phil Naylor, również rodzic jednego z uczniów dodaje, że wspiera wraz z innymi rodzicami działania dyrektor Chisholm – oburzające jest, że rodzice nie chcą dawać dzieciom dobrego przykładu i pielęgnują w ich złe nawyki – komentuje.

OM | Marta Koszentka
Źródło, Fot: Daily Mail

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych oraz wszystkie inne sprawy jakie będą potrzebne w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Szukasz czegoś wyjątkowego? Kogoś, kto złapie dla Ciebie uciekającą chwilę? Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną i chciałabyś/chciałbyś, by ktoś ułożył z tego wydarzenia historię w zdjęciach?

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Twój sukces jest naszym wspólnym sukcesem.

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!