Apel brytyjskiej policji. 10 tys. funtów za pomoc w odnalezieniu zaginionej Polki

Brytyjskie służby opublikowały apel związany z zaginięciem mieszkającej na Wyspach Polki, Małgorzaty Wnuczek. Proszą w nim o pomoc w dotarciu do mężczyzny, który niedawno zadzwonił na numer alarmowy 999 twierdząc, że zna miejsce jej pobytu.

„Pod koniec ubiegłego miesiąca próbował się z nami skontaktować człowiek, który twierdził, że wie, co dzieje się z zaginioną Małgorzatą Wnuczek. Zadzwonił na numer alarmowy 999, przekazał kilka ważnych informacji, ale się nie przedstawił. Próbujemy go odszukać, by zadać mu kilka dodatkowych pytań. Przypuszczamy, że jego odpowiedzi mogą okazać się kluczowe dla dalszego przebiegu śledztwa” – wyjaśnia detektyw inspektor David Swift-Rollinson. „Jeśli więc wiesz o kogo chodzi, jeśli to ty dzwoniłeś do nas tamtego dnia, prosimy, skontaktuj się z nami raz jeszcze. Potrzebujemy twojej pomocy” – dodaje.

Przypomina jednocześnie, że za udzielenie informacji, które doprowadzą do odnalezienia Polki, wyznaczono nagrodę w wysokości 10 tys. funtów. „Jesteśmy przekonani, że z pomocą polskiej społeczności lokalnej uda nam się ustalić los zaginionej. Wierzymy, że ktoś z jej rodaków wie, gdzie może się znajdować i dlaczego przez ostatnią dekadę nie kontaktowała się z bliskimi” – tłumaczy detektyw.

Pochodząca z Polski Małgorzata Wnuczek mieszkała w Leicester. Zaginęła ponad 10 lat temu – jej zniknięcie zgłoszono 31 maja 2006 roku. Miała wtedy 27 lat. Od tamtego czasu nie kontaktowała się z rodziną ani przyjaciółmi. Jej córeczkę Olę wychowują dziadkowie. Dziewczynka skończyła niedawno 13 lat.

Jak podaje policja, Polkę po raz ostatni widziano na przystanku niedaleko jej miejsca pracy (Peter Jackson Logistics), przy Sunningdale Road w Leicester. Według relacji świadków, wsiadła do autobusu jadącego w kierunku centrum miasta.

„Leicester Mercury” informuje, że w związku z niespodziewanym zniknięciem Małgorzaty Wnuczek w Wielkiej Brytanii i Polsce przesłuchano łącznie już ponad 2 tysiące osób. Kontakt z policją w tej sprawie jest możliwy pod numerem 101 lub za pośrednictwem Crimestoppers pod numerem 0800 555 111.

Źródło / Redakcja

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!