Anulowane deportacje z Wielkiej Brytanii

BBC podaje niepokojące informacje, że decyzje o deportacjach przestępców przebywających nielegalnie na Wyspach Brytyjskich są anulowane aż w 40%.

Problem, któremu przyjrzała się stacja wynika przede wszystkim z braków kadrowych w komórkach odpowiedzialnych za eskortowanie oraz wydalanie z krajów osób niepożądanych widniejących w systemach ewidencyjnych służb bezpieczeństwa. Co więcej, brytyjskie MSW utraciło również kontrolę nad studentami, którym pobyt na Wyspach umożliwiły wizy studenckie. Mimo zapewnień brytyjskiego rządu o próbie uregulowaniu sytuacji studentów spoza EU problem narasta. Jednostki odpowiedzialne za tego rodzaju wizy w rzeczywistości nie wiedzą ilu studentów i absolwentów przebywa na Wyspach bez odpowiednich dokumentów.

W ciągu ostatnich 18 miesięcy anulowano aż 34. tys. biletów lotniczych – W ostatniej chwili pojawiają się sytuacje dotyczące kwestii prawnych. Giną dokumenty, lub brakuje osób odpowiedzialnych za procesy deportacji. W takiej sytuacji proces jest anulowany – Tłumaczy Dany Shaw, dziennikarz BBC zajmujący się sprawami wewnętrznymi kraju.

Dziura budżetowa, którą brytyjski rząd próbuje łatać reorganizując pakiety świadczeń socjalnych powiększa się na skutek utraty milinów funtów na niewykorzystane bilety lotnicze, które odwołane w ostatniej chwili nie mogą być refundowane

Tylko niewielki procent biletów kupowany jest przez urzędników, którzy sprawdzają, czy w razie odwołania lotu będzie można odzyskać pieniądze – wyjaśnia BBC.

Sytuacją zaniepokojonych jest coraz więcej Brytyjczyków. I trudno się temu dziwić, szczególnie, że nastroje społeczne nie są najlepsze. Doniesienia zza granicy i zbliżające się widmo czerwcowego referendum nie polepszają sytuacji oraz poczucia bezpieczeństwa obywateli.

OM | Marta Koszentka

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.

STYL I KULTURA