Anulowane deportacje z Wielkiej Brytanii

BBC podaje niepokojące informacje, że decyzje o deportacjach przestępców przebywających nielegalnie na Wyspach Brytyjskich są anulowane aż w 40%.

Problem, któremu przyjrzała się stacja wynika przede wszystkim z braków kadrowych w komórkach odpowiedzialnych za eskortowanie oraz wydalanie z krajów osób niepożądanych widniejących w systemach ewidencyjnych służb bezpieczeństwa. Co więcej, brytyjskie MSW utraciło również kontrolę nad studentami, którym pobyt na Wyspach umożliwiły wizy studenckie. Mimo zapewnień brytyjskiego rządu o próbie uregulowaniu sytuacji studentów spoza EU problem narasta. Jednostki odpowiedzialne za tego rodzaju wizy w rzeczywistości nie wiedzą ilu studentów i absolwentów przebywa na Wyspach bez odpowiednich dokumentów.

W ciągu ostatnich 18 miesięcy anulowano aż 34. tys. biletów lotniczych – W ostatniej chwili pojawiają się sytuacje dotyczące kwestii prawnych. Giną dokumenty, lub brakuje osób odpowiedzialnych za procesy deportacji. W takiej sytuacji proces jest anulowany – Tłumaczy Dany Shaw, dziennikarz BBC zajmujący się sprawami wewnętrznymi kraju.

Dziura budżetowa, którą brytyjski rząd próbuje łatać reorganizując pakiety świadczeń socjalnych powiększa się na skutek utraty milinów funtów na niewykorzystane bilety lotnicze, które odwołane w ostatniej chwili nie mogą być refundowane

Tylko niewielki procent biletów kupowany jest przez urzędników, którzy sprawdzają, czy w razie odwołania lotu będzie można odzyskać pieniądze – wyjaśnia BBC.

Sytuacją zaniepokojonych jest coraz więcej Brytyjczyków. I trudno się temu dziwić, szczególnie, że nastroje społeczne nie są najlepsze. Doniesienia zza granicy i zbliżające się widmo czerwcowego referendum nie polepszają sytuacji oraz poczucia bezpieczeństwa obywateli.

OM | Marta Koszentka

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!