Antysemickie oświadczenie Wiedeńskiej Inicjatywy Narodowej

„Żydowskie pochodzenie i rewelacyjne wykształcenie nie mogą służyć usprawidliwieniu czy zapominaniu zbrodni.”

Damian Biliński

» Damian Biliński

Kilka dni temu opisaliśmy skandaliczne zachowanie Wiedeńskiej Inicjatywy Narodowej, która starała się zakłócić wykład Zygmunta Baumana.

Przypomnijmy: 89-letni socjolog i filozof Zygmunt Bauman wygłaszał w Wien Museum na zaproszenie Instytutu Nauk o Człowieku (IWM) wykład pod tytułem „Diasporic Terrorism”. Według relacji Plattform Indymedia kilku mężczyzn zakłóciło wykład skandując antykomunistyczne hasła w kierunku profesora Baumana.

Dzisiaj (14.04.2015) do redakcji Open Magazyn.pl wpłynęło oświadczenie ws. zakłócenia wykładu Baumana, podpisane przez Zarząd Stowarzyszenia WIN Wiedeństka (pisownia oryginalna) Inicjatywa Narodowa.

Antysemicki charakter pisma jak i brak kultury wskazuje jednoznacznie, że z Polski wyjechały nie tylko osoby pragnące rozwijać się, uczyć, zakładać rodziny, zwyczajnie pracować, a często także, kultywować polską kulturę – w wydaniu europejskim; wyemigrowały również osoby, które zamiast dialogu i dyskusji wolą „polską zadymę” w kibolskim stylu.

Oczywiście każdy z kraju ma prawo wyemigrować; każdy ma prawo do wyrażania własnej opinii; każdy z własnej i nieprzymuszonej woli może zakładać wszelakie organizacje, ale w imieniu organizacji o dumnie brzmiącej nazwie Wiedeńska Inicjatywa Narodowa, publicznie obrażać i snuć dywagacje jest rzeczą moralnie wątpliwą, kulturalnie nie na miejscu, o wstydzie przynoszącym pozostałej części Polonii w Austrii nie wspominając.

Poniżej kilka pytań, które chcielibyśmy zadać Wiedeńskiej Inicjatywie Narodowej; pytań które nasuwają się po przeczytaniu oficjalnego oświadczenia WIN.

– Które Polonijne media finansowane są z pieniędzy pochodzących z MSZ? Warto byłoby wskazać palcem i/lub przedstawić konkretne dowody w postaci pisma.

– Czy Wiedeńska Inicjatywa Narodowa podważa naukowy autorytet Zygmunta Baumana?

– Na czym polegała zbrodnicza działalność profesora Zygmunta Baumana?

– Jakie krzywdy wyrządził polskim bohaterom (warto byłoby o nich wspomnieć z imienia i nazwiska) Zygmunt Bauman?

– Jakie ma znaczenie żydowskie pochodzenie Zygmunta Baumana, we wspomnianej akcji Wiedeńskiej Inicjatywy Narodowej?

– Czy będąc antysemicką organizacją i osądzaniu człowieka m.in. na podstawie pochodzenia posiada się mandat do bycia moralnym kręgosłupem Polonii, a w każdym razie jej części w Austrii?

– Czy będąc członkiem Austriackiego społeczeństwa, po wcześniejszym wyemigrowaniu z Polski, można o tę Polskę walczyć i przypominać o historii tak niegodziwymi sposobami?

– Czy będąc imigrantami, zwyczajnie nie wstyd Wiedeńskiej Inicjatywie Narodowej krzyczeć o sprawach polskich na nie swoim – jakby nie było – podwórku?

– Skoro Ambasada RP w Wiedniu nie powiadomiła Polonii o wykładzie, to skąd na sali wzięła się tak liczna publiczność?

– I w końcu, czy Wiedeńska Inicjatywa Narodowa była zaproszona na wykład profesora Baumana, a jeśli nie, to dlaczego, w tak skandaliczny sposób starała się na ów spotkanie bez pozwolenia wtargnąć i wykład zakłócić?

Poniżej treść oświadczenia Wiedeńskiej Inicjatywy Narodowej

Robert Koralewski

Robert Koralewski

Wiedeń, 14 kwietnia 2015r. Oświadczenie ws. zakłócenia wykładu Baumana

W ostatnią środę, kiedy się rozpoczynał cykl spotkań z Zygmuntem Baumanem w Wiedniu, doszło do incydentu. Wykład pt. Diasporic Terrorism w Wien Museum został zakłócony okrzykami sugerującymi przeszłość prelegenta w aparacie komunistycznym.

Zanim jednak dochodzi do przedwczesnej oceny naszej akcji, należy rozpatrzyć okoliczności całego wydarzenia. Wydarzenie było współfinansowane przez polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a informacji o wizycie ”wybitnego” socjologa nie umieszczono na żadnym z portali polonijnych, które po części są dotowane przez środki MSZ i dopiero po fakcie zaczęły szeroko informować i dzielić się swoimi opiniami. Ambasada RP w Wiedniu również nie powiadomiła o wykładzie. Wypada więc powiedzieć, że Polacy nie mieli się dowiedzieć o prelekcji Baumana.

Trudno nie wspomnieć o reakcji austriackich mediów, które początkowo nawet nie sprawdziły treści skandowanej przez polskich patriotów i do dzisiaj nie postanowiły przytoczyć opinii publicznej istotnych faktów dot. działalności Baumana w Korpusie Bezpieczeństwa Wewnętrznego, który był stworzony na wzór NKWD. Z dokumentów Instytutu Pamięci Narodowej wynika, że Zygmunt Bauman pod pseudonimem ”Semjon“ służył w KBW niespełna 8 lat, gdzie uzyskał stopień majora. O tej zbrodniczej działalności austriackim mediom musiały przypomnieć internauci, którzy niekoniecznie są naszymi zwolennikami. Dlatego właśnie my Polacy żyjący za granicą w pierwszej kolejności powinniśmy dbać o pamięć historyczną pamiętając właśnie o krzywdach wyrządzonych polskim bohaterom, jakimi bezwątpliwie są Żołnierze Wyklęci.

Sądzimy, że pomimo niewielkiego wysiłku akcja była wielkim sukcesem, a przede wszystkim wywołała szeroką dyskusję na ważny temat, do której by nie doszło po wysłaniu rozmaitych pism. Dlatego sposób działania był jak najbardziej właściwy.

Żydowskie pochodzenie i rewelacyjne wykształcenie nie mogą służyć usprawidliwieniu czy zapominaniu zbrodni.

Zarząd Stowarzyszenia WIN

Wiedeństka Inicjatywa Narodowa

(pisownia oryginalna)

POLUB NASZ FANPAGE

Polub nasz Fanpage i bądź na bieżąco z informacjami!

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

, , , ,

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.
, , ,

Trump wylądował w Wielkiej Brytanii

Prezydent USA Donald Trump rozpoczął dzisiaj trzydniową wizytę państwową w Wielkiej Brytanii. Na lotnisku Stansted przywitała go przedstawicielka królowej na hrabstwo Essex Jennifer Tolhurst oraz szef MSZ Jeremy Hunt.
, , , ,

Spadła liczba Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii

Pierwszy raz od wejścia Polski do Unii Europejskiej, odnotowano spadek liczby osób obywatelstwa polskiego mieszkających na Wyspach. Jeszcze w ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii mieszkało ponad milion naszych rodaków, teraz jest ich mniej o blisko 120 tysięcy osób.
, , ,

Jak otrzymać emeryturę z UE?

Kilka lat pracy w jednym państwie UE wystarczy, by otrzymać z niego emeryturę. Gwarantuje to unijna koordynacja systemów. Tylko w 2018 roku na podstawie przepisów unijnych i umów dwustronnych zawartych przez Polskę z niektórymi państwami Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacał miesięcznie blisko 184 tys. emerytur i rent.
, , ,

May odchodzi w czerwcu!

Theresa May ogłosiła, że 7 czerwca przestaje kierować Partią Konserwatywną. Premierem Wielkiej Brytanii pozostanie do czasu wyboru nowego lidera ugrupowania. Swoją decyzję ogłosiła po spotkaniu z kierownictwem partii. W jego trakcie miała usłyszeć ultimatum: ma odejść albo zostanie do tego zmuszona przez partię.
, , ,

Premier zgadza się na głosowanie w sprawie drugiego referendum. Ale stawia warunek. Jaki?

Brytyjska premier Theresa May ostrzegła, że posłowie głosujący w drugim czytaniu przeciwko rządowemu projektowi ustawy o wyjściu z UE opowiedzieliby się za 'zatrzymaniem Brexitu'. Przedstawiła jednocześnie kompromisowe rozwiązania w proponowanym tekście.

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

, , ,

Nowa data Brexitu to 31 października!

Przywódcy 27 państw członkowskich UE wypracowali kompromis ws. przedłużenia brexitu do 31 października - poinformowały źródła unijne. Przyjęta data, po ok. godzinnych konsultacjach, została zaakceptowana przez Theresę May. - Być może uda się zapobiec wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedział po szczycie Donald Tusk.
, , ,

"Settled status" na stronie rządowej UK po polsku!

Brytyjski rząd opublikował na stronie rządowej informacje na temat rejestracji 'settled status' po polsku. Informacje wyjaśniają założenia systemu i etapy ubiegania się o status osoby osiedlonej w Wielkiej Brytanii. Jeśli mieliście do tej pory problem ze zrozumieniem wszystkich tych informacji w języku angielskim, to teraz informacje w języku polskim problemu raczej nie przysporzą.
, , ,

Ruszyła obowiązkowa rejestracja obywateli UE

Brytyjski rząd formalnie uruchomił wczoraj system stworzony w celu rejestracji pobytu ok. 3,3 miliona obywateli UE, mieszkających w Wielkiej Brytanii, w tym miliona Polaków. Proces jest bezpłatny, a na złożenie wniosku jest czas co najmniej do grudnia 2020 roku.
, , ,

NO!, NO!, NO!... Osiem scenariuszy dla Wielkiej Brytanii odrzuconych! Co dalej?

Członkowie Izby Gmin wieczorem głosowali nad ośmioma scenariuszami w sprawie brexitu. Po krótkiej przerwie ogłoszone zostały rezultaty, z których wynika, że żaden ze scenariuszy nie uzyskał większości głosów. Czyli chaosu w Wielkiej Brytanii ciąg dalszy.
, , ,

Nie można zdradzić 6 mln ludzi, którzy nie chcą Brexitu

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk oświadczył dzisiaj podczas debaty w Parlamencie Europejskim, że w rozmowach o Brexicie nie można zapominać o głosach tych, którzy chcą pozostania Wielkiej Brytanii w UE, a których jest coraz więcej.
, , ,

"Odwołać Brexit". Brytyjczycy masowo podpisują petycję

Blisko 5 milionów Brytyjczyków podpisało się już pod petycją do Izby Gmin o wycofanie się z planowanego wyjścia kraju z Unii Europejskiej. Zainteresowanie jest tak duże, że strona parlamentu wielokrotnie przestawała działać.

INFORMACJE I BIZNES

, , ,

Trump wylądował w Wielkiej Brytanii

Prezydent USA Donald Trump rozpoczął dzisiaj trzydniową wizytę państwową w Wielkiej Brytanii. Na lotnisku Stansted przywitała go przedstawicielka królowej na hrabstwo Essex Jennifer Tolhurst oraz szef MSZ Jeremy Hunt.
, , , ,

Spadła liczba Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii

Pierwszy raz od wejścia Polski do Unii Europejskiej, odnotowano spadek liczby osób obywatelstwa polskiego mieszkających na Wyspach. Jeszcze w ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii mieszkało ponad milion naszych rodaków, teraz jest ich mniej o blisko 120 tysięcy osób.
, , ,

Jak otrzymać emeryturę z UE?

Kilka lat pracy w jednym państwie UE wystarczy, by otrzymać z niego emeryturę. Gwarantuje to unijna koordynacja systemów. Tylko w 2018 roku na podstawie przepisów unijnych i umów dwustronnych zawartych przez Polskę z niektórymi państwami Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacał miesięcznie blisko 184 tys. emerytur i rent.
, , ,

May odchodzi w czerwcu!

Theresa May ogłosiła, że 7 czerwca przestaje kierować Partią Konserwatywną. Premierem Wielkiej Brytanii pozostanie do czasu wyboru nowego lidera ugrupowania. Swoją decyzję ogłosiła po spotkaniu z kierownictwem partii. W jego trakcie miała usłyszeć ultimatum: ma odejść albo zostanie do tego zmuszona przez partię.
, , ,

Premier zgadza się na głosowanie w sprawie drugiego referendum. Ale stawia warunek. Jaki?

Brytyjska premier Theresa May ostrzegła, że posłowie głosujący w drugim czytaniu przeciwko rządowemu projektowi ustawy o wyjściu z UE opowiedzieliby się za 'zatrzymaniem Brexitu'. Przedstawiła jednocześnie kompromisowe rozwiązania w proponowanym tekście.
, , ,

Premier May zgodziła się na rezygnację ze stanowiska

Negocjacje trwały sześć tygodniu i miały na celu wypracowanie kompromisu w kwestii umowy brexitowej, tak by poparła ją większość parlamentarzystów. Niestety rozmowy zakończyły się brakiem porozumienia.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

, , ,

Fake newsy i sexting w sieci. Młodzież coraz bardziej uzależniona od smartfonów i zagubiona w cyfrowym świecie

Korzystanie z mediów cyfrowych i internetu daje szerokie możliwości, ale stwarza też zagrożenia, szczególnie dla młodych ludzi. Co drugi nastolatek zetknął się z hejtem w sieci, a co dziesiąty uprawia sexting, czyli zamieszcza intymne materiały w internecie.
, , , ,

"Chcemy, żeby Polacy zostali"

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.
, , , , ,

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.
, , ,

Jesteś Polką? To pewnie sprzątasz?

Większość z nas ma maturę, nie mówiąc już o wyższym wykształceniu. Dlaczego więc godzimy się pracować poniżej naszych możliwości? Czemu nie jesteśmy ambitne i nie sięgamy po coś lepszego niż sprzątanie?
, , ,

Fact-checking na Facebooku w rozsypce

System weryfikacji informacji (tzw. fact-checkingu) na Facebooku, który miał działać we współpracy z dziennikarzami, jest w rozsypce. Sami dziennikarze są rozczarowani rzeczywistością współpracy z koncernem i chcą jej zakończenia - podał dziennik 'The Guardian'.
, , , ,

Przychodzi Polak do brytyjskiego lekarza

Kiedy zapytałam koleżankę o jej opinię na temat bezpłatnego w końcu GP, czyli brytyjskiej przychodni, ta odpowiedziała niemalże natychmiast, że pracują tam nie lekarze, tylko „patałachy”, którym nie chce się sięgnąć po leki lepsze niż zwykły paracetamol. - Tak się składa, że paracetamol to ja sobie sama mogę wziąć bez ich łaskawej konsultacji – dodała koleżanka.

STYL I KULTURA

, , , ,

Wszystko, co chciałybyście wiedzieć o powiększaniu piersi

Jak mówi przysłowie, małe jest piękne. Choć w większości przypadków rzeczywiście tak jest, to jednocześnie słowa te nie zawsze są tak do końca prawdą.
, , , ,

Jak seks wpływa na zdrowie?

Seks to ważna część życia każdego człowieka. Seks to fizyczna przyjemność oraz bliskość z drugą osobą.Ale nie tylko... Seks ma także korzystny wpływ na nasze zdrowie. Udane życie seksualne niweluje nadmiar stresu, poprawia ogólny nastrój, dotlenia organizm i usprawnia krążenie krwi. Same korzyści dla naszego zdrowia.
, , , ,

Kevin sam w domu…Ponad 20 lat starszy. Zobaczcie najnowszą reklamę!

W sieci pojawiła się nowa reklama Google, w której wystąpił sam Kevin, tylko ponad 20 lat starszy. Spot został nagrany w domu, w którym rozgrywała się akcja filmu „Kevin sam w domu”.
, , , ,

Tabletki antykoncepcyjne obniżają libido?

Antykoncepcja hormonalna, choć jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży, może powodować również wystąpienie skutków ubocznych. Do jednych z najbardziej uciążliwych dla kobiet należy spadek popędu seksualnego.
, , , ,

le prawdy zawierają ciążowe mity?

Wiele źródeł i jeszcze więcej sprzecznych informacji. To rzeczywistość, z którą na co dzień mierzą się przyszłe mamy. Zapytaliśmy kilka z nich, z jakimi radami i stwierdzeniami na temat ciąży spotykają się najczęściej. Dzielimy je na fakty i mity, i wyjaśniamy, których z nich się wystrzegać, a które warto wprowadzić w życie.
, , , ,

Nowa kampania dotycząca zdrowia psychicznego

Trwa kampania #GetTheInsideOut, mówiąca o problemach psychicznych ludzi. Reklamy pokazują, że bardzo wiele osób cierpi na choroby psychiczne, o których nie chce mówić głośno. Partnerem i sponsorem akcji jest Lloyds Bank.

Sharing is caring!