» Dorota Kosko

W odpowiedzi na zamach w redakcji magazynu „Charlie Hebdo” grupa hakerów Anonymous zamieściła w Internecie wiadomość zapowiadającą ataki, o czym w dniu wczorajszym poinformowało „The Independent” . W zamieszczonym przez Anonimowych filmiku na You Tube można usłyszeć : „Zapowiadamy wojnę przeciwko wam, terrorystom”. Hakerzy deklarują, iż zablokują strony i filmy propagujące terroryzm.

_______________________________________________________________________________________________________________

News przedstawiony jest w charakterystyczny dla Anonimowych sposób – czytana z kartki wiadomość przedstawiona jest przez postać w masce Guya Hawkes’a, a całość opatrzona jest hasztagiem #OpCharlieHebdo ( co oznacza: Operacja Charlie Hebdo).

Przypomnijmy, że Anonymous to grupa anonimowych hakerów dających o sobie znać od około 10 lat. Jednak sławę przyniósł im dopiero rok 2006, kiedy to zaczęli ujawniać swoje poglądy na demonstracjach i w cyberprzestrzeni. W 2010 roku odbyła się akcja w obronie Juliana Assange – „Operacja Rewanż”. Ostatnim wielkim przedsięwzięciem hakerskim były działania podjęte na przełomie 2011/2012 roku – w związku z ACTA oraz poparcie w 2013 roku dla Edwarda Snowdena i krytyka PRISM.

W wyniku popołudniowej akcji francuskich sił bezpieczeństwa w Dammartin-en-Goele zostali zabici dwaj bracia: Said i Cherif Kouachi, którzy byli odpowiedzialni za atak na dziennikarzy z „Charlie Hebdo”. Jednocześnie doszło do uwolnienia części zakładników z paryskiego sklepu koszernego, gdzie śmierć poniosły 4 osoby oraz mężczyzna odpowiedzialny za akt terroru.

Sharing is caring!