Zdecydowana większość Amerykanów akceptuje brutalne praktyki CIA wykorzystywane podczas przesłuchań podejrzanych o terroryzm. – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Washington Post i ABC News.

_____________________________________________________________________________________

Stosowanie „wzmocnionych technik przesłuchań” jak eufemistycznie określa się torturowanie więźniów w celu wymuszenia zeznań, popiera aż 2/3 Amerykanów.

Według ostatniego sondaż przeprowadzonego wspólnie przez Washington Post oraz ABC News, aż 60 procent amerykańskich obywateli popiera stosowanie tortur, przeciwnych jest 31 procent.

Ci pierwsi uzasadniają swoją aprobatę tym, że jeśli jest to jedyny sposób, by uzyskać informacje, które pozwolą zapobiec większemu złu, to „wzmocnione techniki” należy stosować. Sondaż wskazuje również na to, że wśród respondentów popierających tortury, aż 82 procent, to sympatycy republikanów.

Ponad połowa ankietowanych uważa, że służby specjalne ukrywają część swojej działalności (np. tortury) przed Białym Domem i Kongresem, ponad połowa uważa również, że George Bush wiedział o torturach, pomimo tego, że sam temu zaprzeczał.

(get) | The Polish Review
Fot | za Fakt.pl

polish_review_100

Sharing is caring!