Ameryka skręca w prawo. Co to znaczy dla Europy?

45. prezydent USA. Miliarder. Uważany za wizjonera, świetnego przedsiębiorcę, ale i seksistę oraz rasistę chcącego budować mur na granicy z Meksykiem. Po ogłoszeniu wyników wyborów część Amerykanów zaczęła dzwonić do psychoterapeutów. Część cieszyła się, że w końcu ktoś zrobi porządek z imigrantami.

DOBRE BIURO
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta.

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
ODSZKODOWANIA

Jedyna firma na rynku szkockim (mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji) oferująca wizyty domowe jak również auta zastępcze do 24h po wypadku. Operujemy na całym terenie Szkocji, mamy indywidualny kontakt z każdym klientem, który otrzymuje szczegółowe informacje oraz instrukcje dotyczące przebiegu całego procesu ubiegania się o rekompensatę. Jesteśmy firmą zobowiązaną do kontaktu z klientem 7dni w tygodniu.

Oferujemy kompleksowy zakres usług takich jak: darmowa fizjoterapia, darmowe auta zastępcze, darmowe holowanie, monitorowane komisje lekarskie, opieka nad klientem podczas całego procesu ubiegania się o rekompensatę.

Mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji (średnio o 40% wyższe odszkodowania w porównaniu do innych firm czy kancelarii), a także najbardziej atrakcyjną ofertę na rynku. Jesteśmy firmą własnościową obsługującą kilkuset klientów rocznie. Żaden z naszych klientów nigdy nie był niezadowolony.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie Szkocji!

ZOBACZ TAKŻE!

WYPADEK DROGOWY

Jeżeli brałeś udział w wypadku drogowym i na skutek tego Twój stan zdrowia się pogorszył to masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Nie chodzi tutaj tylko o urazy typu złamana kończyna lub bardzo poważne obrażenia wewnętrzne. Żeby uzyskać odszkodowanie wystarczy odczuwać ból lub dyskomfort. Jeśli na skutek wypadku nie byłeś w stanie pracować, uległy zniszczeniu jakieś przedmioty lub poniosłeś inne straty jesteśmy w stanie odzyskać wszystko co do pensa. Jeżeli kolizja, w której brałeś udział zakończyła się szczęśliwie tylko uszkodzeniem samochodu nie jesteś skazany na swojego ubezpieczyciela i excess w wysokości kilkuset funtów. Jeśli zgłosisz się do naszej firmy naprawimy Twój samochód, a na czas naprawy otrzymasz samochód zastępczy. To wszystko bez czekania i angażowania Twojej firmy ubezpieczeniowej.

WYPADEK W PRACY

Jeżeli zostałeś poszkodowany w wyniku wypadku w pracy z powodu zaniedbań pracodawcy lub bezpośredniej winy jego lub współpracowników masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Należy pamiętać, że za zaniedbanie można uznać brak odzieży ochronnej, brak przeszkolenia pracownika lub źle czy też nie ergonomicznie przygotowane miejsce do pracy. Pracodawca powinien dołożyć wszelkich starań aby praca, którą wykonuje dla niego pracownik mogła być wykonana w maksymalnie bezpiecznym środowisku i nie narażała pracownika na utratę zdrowia lub życia. Jeżeli na skutek wypadku nie jesteś w stanie pracować lub/oraz wymagasz opieki osób trzecich pracodawca powinien pokryć wszystkie koszty związane z Twoimi stratami oraz kosztami powrotu do zdrowia.

WYPADEK W MIEJSCU PUBLICZNYM

Właściciele sklepów, urzędy, zarządy dróg są odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo w miejscach publicznych, które pod nie podlegają. Niezależnie od tego czy kelner w restauracji oblał Cię wrzątkiem, skręciłeś kostkę w dziurze w chodniku czy przewróciłeś się na rozlanym oleju w sklepie pamiętaj o tym, że masz prawo do uzyskania odszkodowania. Warunkiem jednak jest to, że uszczerbek na zdrowiu nie został spowodowany nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności lub na skutek Twojej nieuwagi lub brawury.

ZATRUCIE NA WAKACJACH

Jeżeli organizator wczasów all inclusive nie zadbał o odpowiednią jakość jedzenia na skutek czego zatrułeś się, wymiotowałeś lub miałeś biegunkę masz prawo uzyskać odszkodowanie zdrowotne oraz zwrot kosztu wycieczki, wizyt lekarskich itp. Jeżeli znajdziesz się w takiej sytuacji pamiętaj aby poinformować o tym przedstawiciela biura podróży lub recepcję oraz sporządzić oficjalny raport. Jeżeli zauważysz zwierzęta lub ptaki w pobliżu jedzenia lub co gorsza owady na lub w jedzeniu zrób zdjęcia. Pomoże Ci to później w uzyskaniu ewentualnego odszkodowania.

NAPRAWY KREDYTOWE

Nasza firma, jako jedna z niewielu oferuje naszym klientom naprawy kredytowe. Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci mogą nie mieć czasu lub chęci czekać na dzień kiedy strona przeciwna wyśle pieniądze na naprawę samochodu. Żeby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na naprawiony samochód oferujemy naszym klientom naprawy kredytowe. Jak to działa?

1. Instruujemy inżyniera, który sporządza raport uszkodzeń oraz wycenę.
2. Po akceptacji raportu zabieramy samochód do naszego serwisu i zaopatrujemy klienta w samochód zastępczy.
3. Naprawiamy samochód.
4. Zawozimy klientowi naprawiony, wypolerowany i umyty samochód i odbieramy samochód zastępczy.

Tak, to takie proste!

NO WIN – NO FEE

No win – no fee to pewnego rodzaju gwarancja. Jeżeli prawnikowi nie uda się uzyskać odszkodowania dla klienta nie pobiera od niego żadnej opłaty za prowadzenie sprawy. W sytuacji kiedy sprawa zakończy się pomyślnie i klient otrzyma odszkodowanie prawnik pobiera prowizję w wysokości 25% odszkodowania zdrowotnego. (Należy jednak pamiętać, że prawnik ma prawo wystąpić do klienta o zwrot całości kosztów postępowania jeżeli klient kłamał w celu uzyskania korzyści majątkowej, wypadku nie było lub wypadek był ustawiony. W takiej sytuacji należy również spodziewać się, że strona przeciwna wystąpi o zwrot poniesionych kosztów oraz skieruje sprawę o wyłudzenie do sądu.

Uwaga! Działamy na terenie Anglii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
REZYDENTURA I OBYWATELSTWO

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie całej Wielkiej Brytanii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
BENEFITY

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

W dzień po wyborach w sieci niezwykle popularne stało się zdjęcie zrobione krótko po tym, jak okazało się, że to Trump zostanie następcą Obamy. Trump siedzi na krześle, zamyślony, wokół niego wiwatuje tłum entuzjastów. Wielu pisało pod zdjęciem, że tak zachowuje się człowiek, który osiągnął w życiu więcej niż mógłby marzyć, a sama decyzja mogła zaskoczyć nawet jego samego. Czy tak wygląda ktoś, kto wie, że został przywódcą najpotężniejszego kraju na świecie? Jeśli do Trumpa wtedy to nie dotarło, to teraz już pewnie zdążył oswoić się z tą myślą.

Kierunek zmian

W czasie kampanii wyborczej polityk jasno wyrażał swoje poglądy, np. na temat imigrantów (zwłaszcza nielegalnych) czy zmian do jakich będzie dążył w gospodarce i podatkach. Ile z nich uda mu się wprowadzić w życie? Ciężko jest wyrokować, ale można zakładać, że w Kongresie nie będzie miał aż tak trudno jak Barack Obama, którego zdanie często było ignorowane przez kontrolowaną przez republikanów Izbę Reprezentantów. Teraz – gdy republikanie mają większość i w Izbie, i w Senacie, można się spodziewać, że i tym problemem Trump nie będzie musiał się przejmować. Można za to domniemywać, że skoro republikanie mają większość w obu izbach i mają swojego prezydenta – Amerykę może czekać spory skręt w prawo.

Prezydent Stanów Zjednoczonych ma ogromne kompetencje – dlatego też system ten nazywany jest „prezydenckim”. – Centralną postacią w systemie politycznym jest prezydent, który łączy funkcję głowy państwa i szefa rządu. Jego uprawnienia są bardzo szerokie. Jest on organem władzy wykonawczej, szefem rządu, szefem partii, stoi na czele administracji federalnej. Jest naczelnym dowódcą sił zbrojnych i posiada prawo użycia ich jak chce w czasie pokoju czy wojny. Jest głównym koordynatorem polityki zagranicznej, dysponuje prawem weta. Ogólnikowość postanowień Konstytucji pozwala w praktyce prezydentom na ich dowolne interpretowanie powodując stały wzrost kompetencji prezydenta. Wydaje się, że dziś w rywalizacji Kongres-prezydent ten drugi wygrywa – pisze na portalu spraw zagranicznych (psz.pl), Małgorzata Gogół. Dodaje też, że choć Kongres ma mniejsze uprawnienia niż prezydent, to posiada jedno ważne uprawnienie, którego prezydent nie ma – chodzi o inicjatywę ustawodawczą.

Trump jest więc w wyjątkowo komfortowej sytuacji – ma bardzo szerokie kompetencje jako głowa państwa, ale ma też wsparcie Kongresu. Można się zatem spodziewać, że jego propozycje ustaw – jako „promotora ustaw” – będą miały spore szanse na wejście w życie.

Mur i Rosja

Kilka dni po ogłoszeniu wyników wyborów prezydent elekt zapowiedział, że nie cofnie się przed swoimi obietnicami umocnienia granicy z Meksykiem oraz budowie muru, a także wydalenia z kraju nielegalnych imigrantów z kryminalną przeszłością (mowa tu nawet o liczbie od 2 do 3 mln osób).

Można też spekulować o tym, jak może wyglądać polityka zagraniczna Stanów Zjednoczonych w najbliższych kilku latach. Na razie Trump powiedział w jednym z wywiadów, że dostał „piękny” list gratulacyjny od Putina. Czy to oznacza zacieśnienie więzów na linii USA-Rosja? Bardzo możliwe, bo już przed wyborami Amerykanin wypowiadał się o rosyjskim prezydencie w pozytywnych słowach.

Trump wypowiedział się także na temat wojny syryjskiej – zasugerował jednak, że wsparcie dla tamtejszej opozycji może wkrótce się skończyć. – Wspieramy rebeliantów walczących z Syrią, a nie mamy pojęcia kim są ci ludzie – powiedział. Zasugerował też, że będzie dążyć do likwidacji Państwa Islamskiego, ale niekoniecznie do odsunięcia od władzy prezydenta Baszara Asada (u boku którego stoi Rosja). Prezydent elekt zapowiada też, że „zamierza osiągnąć porozumienie, które wydaje się niemożliwe”. Chodzi tu o nierozwiązany od lat konflikt izraelsko-palestyński. Gdyby to mu się udało, mógłby pewnie liczyć na Nobla.

Relacje z Europą

Co wybór Trumpa oznacza dla Europy? Czy można się spodziewać zmiany na linii USA-UE? – Wybór oraz jego konsekwencje należy widzieć z dwóch punktów widzenia, które niekoniecznie są ze sobą zbieżne. Po pierwsze, konsekwencje polityki międzynarodowej można oceniać poprzez pryzmat wyborczych zapowiedzi Donalda Trumpa; po drugie, poprzez pryzmat całokształtu stosunków międzynarodowych – mówi Adam Jaskulski z wydziału nauk politycznych i dziennikarstwa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Co to w praktyce oznacza? – Trump w kampanii wskazywał na konieczność ograniczenia zaangażowania USA w tej części świata, w tym w ramach NATO. Dodatkowo wspominał o konieczności odprężenia w stosunkach z Rosją oraz uznania stanu faktycznego w zakresie obecnej sytuacji na Ukrainie. W przypadku Polski pojawiła się zapowiedź natychmiastowego zniesienia wiz dla Polaków podróżujących do USA – przypomina.

– Rzeczywistość polityczna jest znacznie bardziej skomplikowana niż hasła z kampanii wyborczej. Po pierwsze, Trump ograniczony będzie koniecznością współpracy z Kongresem. Choć większość w obu izbach posiadają republikanie, to jak wiemy z okresu kampanii wyborczej, Trump miał ogromne problemy z poparciem w swojej własnej partii. Po drugie, jeśli chodzi o zaangażowanie militarne USA w Europie, Europie Wschodniej i NATO, to jednak administracja prezydenta będzie poddawana znacznym naciskom ze strony lobby militarnego, a nic tak nie sprzyja jego rozwojowi jak zwiększanie stanu armii, wysyłanie jej w rejony ognisk zapalnych czy konfliktów zbrojnych. To dlatego trudno jest określić, jakie zmiany czekają relacje transatlantyckie oraz stricte relacje z Polską przez kolejne cztery lata – komentuje dr Jaskulski.

Z całą pewnością trudno też zakładać, jak będzie rozwijać się amerykańska gospodarka pod rządami Trumpa. – W przypadku relacji handlowych, kluczowe dziś są negocjacje TTIP (porozumienie negocjowane od 2013 r., którego głównym celem jest utworzenie strefy wolnego handlu pomiędzy USA a UE – przyp. red.), jednakże z wypowiedzi Trumpa wynika chęć powrotu do protekcjonalizmu w handlu międzynarodowym w celu ochrony i odbudowy amerykańskiego przemysłu. A więc można oczekiwać zarzucenia tych rozmów, a nawet, idąc dalej, wprowadzenia nowych ograniczeń i ochłodzenia stosunków handlowych – tłumaczy dr Jaskulski. Tu jednak także nie można być pewnym niczego, bo republikanie nie popierają ograniczeń w wymianie handlowej.

„Gospodarka, głupcze” – powtarzał Bill Clinton, jeden z poprzedników Trumpa na tym stanowisku. Czy o tej wskazówce będzie pamiętał przyszły prezydent? Bardzo prawdopodobne, zwłaszcza jeśli spojrzymy na to, jak pewnie czuje się on w świecie biznesu i pieniądza. Na razie ma potężnego sojusznika w postaci… giełdy. Ta, choć tuż po ogłoszeniu wyników, zareagowała spadkiem wartości dolara, po kilku dniach się uspokoiła, by za chwilę odrobić wszelkie straty. Co więcej, w pewnym momencie dolar był najdroższy od czerwca.

Czy to oznacza, że teraz dolar będzie tylko rósł w siłę? Nie – bo tak jak nie można z całą pewnością przewidzieć kursu walut, tak nie można być pewnym, od czego swoją prezydenturę zacznie Donald Trump. Nie można być też pewnym, jak na jego decyzję będą reagować światowe rynki czy światowi przywódcy. A już na pewno nie można przewidzieć  tego, jak może zmienić się układ sił na świecie.

Źródło | Joanna Szmatuła

goniec_150

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

/Autor

Trump wylądował w Wielkiej Brytanii

Prezydent USA Donald Trump rozpoczął dzisiaj trzydniową wizytę państwową w Wielkiej Brytanii. Na lotnisku Stansted przywitała go przedstawicielka królowej na hrabstwo Essex Jennifer Tolhurst oraz szef MSZ Jeremy Hunt.

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!