Aktywna mama w Wielkiej Brytanii

– Wiesz, wielu osobom wydaje się, że mama w domu to taki „pikuś”. My mamy, które zostały w domu z dzieckiem pewnie cały dzień nic nie robimy. To nie jest prawda. My jesteśmy w „pracy” dwadzieścia cztery godziny na dobę. Dziecko co chwilę czegoś potrzebuje. Jestem lekarzem pierwszego kontaktu, pielęgniarką, nauczycielką i pewnie mogłabym wymienić ci jeszcze kilka zawodów jakie wykonuję „nie robiąc nic w domu”

UBEZPIECZENIA W SZKOCJI
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta. Więcej na temat czytaj tutaj!

ODSZKODOWANIA

Jedyna firma na rynku szkockim (mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji) oferująca wizyty domowe jak również auta zastępcze do 24h po wypadku. Operujemy na całym terenie Szkocji, mamy indywidualny kontakt z każdym klientem, który otrzymuje szczegółowe informacje oraz instrukcje dotyczące przebiegu całego procesu ubiegania się o rekompensatę. Jesteśmy firmą zobowiązaną do kontaktu z klientem 7dni w tygodniu.

Oferujemy kompleksowy zakres usług takich jak: darmowa fizjoterapia, darmowe auta zastępcze, darmowe holowanie, monitorowane komisje lekarskie, opieka nad klientem podczas całego procesu ubiegania się o rekompensatę.

Mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji (średnio o 40% wyższe odszkodowania w porównaniu do innych firm czy kancelarii), a także najbardziej atrakcyjną ofertę na rynku. Jesteśmy firmą własnościową obsługującą kilkuset klientów rocznie. Żaden z naszych klientów nigdy nie był niezadowolony.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie Szkocji!

ZOBACZ TAKŻE!

WYPADEK DROGOWY

Jeżeli brałeś udział w wypadku drogowym i na skutek tego Twój stan zdrowia się pogorszył to masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Nie chodzi tutaj tylko o urazy typu złamana kończyna lub bardzo poważne obrażenia wewnętrzne. Żeby uzyskać odszkodowanie wystarczy odczuwać ból lub dyskomfort. Jeśli na skutek wypadku nie byłeś w stanie pracować, uległy zniszczeniu jakieś przedmioty lub poniosłeś inne straty jesteśmy w stanie odzyskać wszystko co do pensa. Jeżeli kolizja, w której brałeś udział zakończyła się szczęśliwie tylko uszkodzeniem samochodu nie jesteś skazany na swojego ubezpieczyciela i excess w wysokości kilkuset funtów. Jeśli zgłosisz się do naszej firmy naprawimy Twój samochód, a na czas naprawy otrzymasz samochód zastępczy. To wszystko bez czekania i angażowania Twojej firmy ubezpieczeniowej.

WYPADEK W PRACY

Jeżeli zostałeś poszkodowany w wyniku wypadku w pracy z powodu zaniedbań pracodawcy lub bezpośredniej winy jego lub współpracowników masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Należy pamiętać, że za zaniedbanie można uznać brak odzieży ochronnej, brak przeszkolenia pracownika lub źle czy też nie ergonomicznie przygotowane miejsce do pracy. Pracodawca powinien dołożyć wszelkich starań aby praca, którą wykonuje dla niego pracownik mogła być wykonana w maksymalnie bezpiecznym środowisku i nie narażała pracownika na utratę zdrowia lub życia. Jeżeli na skutek wypadku nie jesteś w stanie pracować lub/oraz wymagasz opieki osób trzecich pracodawca powinien pokryć wszystkie koszty związane z Twoimi stratami oraz kosztami powrotu do zdrowia.

WYPADEK W MIEJSCU PUBLICZNYM

Właściciele sklepów, urzędy, zarządy dróg są odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo w miejscach publicznych, które pod nie podlegają. Niezależnie od tego czy kelner w restauracji oblał Cię wrzątkiem, skręciłeś kostkę w dziurze w chodniku czy przewróciłeś się na rozlanym oleju w sklepie pamiętaj o tym, że masz prawo do uzyskania odszkodowania. Warunkiem jednak jest to, że uszczerbek na zdrowiu nie został spowodowany nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności lub na skutek Twojej nieuwagi lub brawury.

ZATRUCIE NA WAKACJACH

Jeżeli organizator wczasów all inclusive nie zadbał o odpowiednią jakość jedzenia na skutek czego zatrułeś się, wymiotowałeś lub miałeś biegunkę masz prawo uzyskać odszkodowanie zdrowotne oraz zwrot kosztu wycieczki, wizyt lekarskich itp. Jeżeli znajdziesz się w takiej sytuacji pamiętaj aby poinformować o tym przedstawiciela biura podróży lub recepcję oraz sporządzić oficjalny raport. Jeżeli zauważysz zwierzęta lub ptaki w pobliżu jedzenia lub co gorsza owady na lub w jedzeniu zrób zdjęcia. Pomoże Ci to później w uzyskaniu ewentualnego odszkodowania.

NAPRAWY KREDYTOWE

Nasza firma, jako jedna z niewielu oferuje naszym klientom naprawy kredytowe. Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci mogą nie mieć czasu lub chęci czekać na dzień kiedy strona przeciwna wyśle pieniądze na naprawę samochodu. Żeby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na naprawiony samochód oferujemy naszym klientom naprawy kredytowe. Jak to działa?

1. Instruujemy inżyniera, który sporządza raport uszkodzeń oraz wycenę.
2. Po akceptacji raportu zabieramy samochód do naszego serwisu i zaopatrujemy klienta w samochód zastępczy.
3. Naprawiamy samochód.
4. Zawozimy klientowi naprawiony, wypolerowany i umyty samochód i odbieramy samochód zastępczy.

Tak, to takie proste!

NO WIN – NO FEE

No win – no fee to pewnego rodzaju gwarancja. Jeżeli prawnikowi nie uda się uzyskać odszkodowania dla klienta nie pobiera od niego żadnej opłaty za prowadzenie sprawy. W sytuacji kiedy sprawa zakończy się pomyślnie i klient otrzyma odszkodowanie prawnik pobiera prowizję w wysokości 25% odszkodowania zdrowotnego. (Należy jednak pamiętać, że prawnik ma prawo wystąpić do klienta o zwrot całości kosztów postępowania jeżeli klient kłamał w celu uzyskania korzyści majątkowej, wypadku nie było lub wypadek był ustawiony. W takiej sytuacji należy również spodziewać się, że strona przeciwna wystąpi o zwrot poniesionych kosztów oraz skieruje sprawę o wyłudzenie do sądu.

Uwaga! Działamy na terenie Anglii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
BENEFITY

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Do przygotowania idealnego ciasta Żaklinie potrzebny jest sprawdzony przepis. Receptę na macierzyństwo napisała sobie sama – sto procent Carmen.

Niewysoka, drobna brunetka z dziewczynką na jednej ręce, wciąga wózek do klatki. Uśmiecha się do mnie i podaje mi siatki. – Weźmiesz, bo trzeciej ręki dziś nie zabrałam ze sobą – żartuje. Kiedy udaje nam się wejść do domu, mała Carmen natychmiast ściąga sobie czapeczkę z głowy i w różowym kombinezonie robi „obchód” pokoju.

Żaklina włącza nam wodę na herbatę, nastawia małej telewizor i mamy chwilę na spokojną rozmowę. – To co chcesz wiedzieć – pyta mnie z uśmiechem na twarzy. – Mam dwadzieścia jeden lat, pochodzę z Łodzi. Przyjechałam do Anglii z rodzicami i młodszą siostrą. Jesteśmy tu już trzeci rok i śmiało mogę powiedzieć, że Anglia to mój dom. Zaaklimatyzowałam się już tutaj i nie chciałabym zmieniać miejsca zamieszkania – opowiada.

Po pierwsze być mamą

Przerywa nam Carmen, która wbiega do kuchni i domaga się czegoś słodkiego. Żaklina wyjmuje kawałek domowego ciasta, podaje małej i wracamy do rozmowy. – Dzień zaczynam około godziny siódmej, siódmej trzydzieści, w zależności, o której moja księżniczka postanowi zawitać w naszej sypialni. Jak wstanie „prawą nogą” to mam czas na szybki prysznic, ogarnięcie siebie. Zawsze musi być mocna kawa albo energetyk, żeby nabrać sił na cały dzień. Większość czasu rano zajmuje mi pielęgnacja Carmen – ubieranie, karmienie, zorganizowanie jej zajęcia. Zazwyczaj niczego nie planuję, bo plany z małym dzieckiem według mnie są nierealne. Tata Carmen pracuje zawodowo, oprócz tego jest sportowcem, często trenuje na siłowni, tak więc większość czasu ja zajmuję się małą – przyznaje. W trakcie rozmowy Żaklina pyta, czy nie będzie mi przeszkadzało jak przygotuje składniki na ciasto. Zgadzam się bez problemu, bo częścią naszej rozmowy będą właśnie ciasta.

– Wiesz, wielu osobom wydaje się, że mama w domu to taki „pikuś”. My mamy, które zostały w domu z dzieckiem pewnie cały dzień nic nie robimy. To nie jest prawda. My jesteśmy w „pracy” dwadzieścia cztery godziny na dobę. Dziecko co chwilę czegoś potrzebuje. Jestem lekarzem pierwszego kontaktu, pielęgniarką, nauczycielką i pewnie mogłabym wymienić ci jeszcze kilka zawodów jakie wykonuję „nie robiąc nic w domu” – Żaklina wbija jajka do miski i wymownie uśmiecha się do mnie.
Pojawiły się dwie kreski…

– Moja ciąża nie była planowana. Dokładnie pamiętam dzień, kiedy zrobiłam test i wyszły dwie kreski. Strach, przerażenie, niedowierzanie – tyle emocji, że nie jestem w stanie ci ich opisać. Bardziej chyba ucieszył się mój partner, ja nie byłam na to gotowa. Szkoła, praca, nie wiedziałam jak to pogodzić. Moi rodzice też nie byli na to przygotowani. Dużo spokojniej podeszła do tego moja teściowa, której zawdzięczam bardzo wiele. Ale powiem ci, że cieszę się , że pojawiły się te dwie kreski, bo dzięki temu dużo się w moim życiu zmieniło. Kiedy urodziłam Carmen i wzięłam ją po raz pierwszy na ręce popłakałam się ze szczęścia. Była taka, jaką ją sobie wyobraziłam. Przez pierwsze cztery miesiące nie mogłam uwierzyć w to, że mam dziecko. To dar od Boga, że mam taką kochaną córeczkę. Czasem jest ciężko, ale lubię macierzyństwo i nie zamieniłabym tego na nic innego – podkreśla.

Podczas rozmowy mała Carmen odwiedza nas bardzo często i chętnie pomaga w przygotowaniu ciasta. Jest ciekawa każdego kroku mamy i wszędzie jej pełno. Jest uśmiechniętym brzdącem, który nie absorbuje nas swoją osobą. Żaklina zadbała o zestaw kuchenny dla małej – filiżanki, talerzyki, łyżeczki do ciasta – wszystko w kolorze różowym, jak na małą księżniczkę przystało.

– Czas dla siebie? Hmm… chyba nie ma tego słowa w moim słowniku. Wiesz, póki co – sto procent Carmen! Wszystko jest podporządkowane pod jej potrzeby. Pranie, sprzątanie, obiad dla całej rodziny staram się ogarnąć w czasie kiedy mała śpi. Zdarzają się sytuacje, kiedy jedna albo druga babcia zabiera małą do siebie. Wtedy mam chwilę na tak zwane „babskie sprawy”. Zostaję zazwyczaj w domu, nie ciągnie mnie do wychodzenia z koleżankami. Staram się wtedy zadbać o siebie – domowe spa i takie tam sprawy. Ale za chwilę pojawia się myśl – co z Carmen, czy wszystko dobrze? Czy zjadła, czy nie marudzi? Tęsknota, zwyczajna tęsknota za dzieckiem. Zdecydowanie wolę jak odwiedza mnie szwagierka, bo wtedy chętnie zajmuje się małą, a ja mogę zrobić coś koło siebie. Dwie pieczenie przy jednym ogniu – chwila dla mnie i dziecko jest zawsze blisko – zaznacza.

Pasja przepisem na sukces

Dwa tygodnie przed naszą rozmową Żaklina podjęła decyzję, że spróbuje czegoś co zawsze lubiła robić i co może pozwolić jej na dodatkowe pieniądze.

– Kiedy przyjechałam do Anglii, podjęłam pracę w sklepie. Moja kariera trwała osiem miesięcy, bo dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Podjęliśmy decyzję z moim partnerem, że na okres ciąży ja zostanę w domu, a on zadba o strefę finansową. Kiedy urodziłam Carmen nie myślałam o tym, żeby wrócić do pracy. Nie wyobrażam sobie, jak miałabym to pogodzić. Nie po to zostałam matką, żeby wynajmować nianię. Wiadomo, babcie chętnie pomagają, ale też pracują zawodowo. Nie wyobrażam sobie, żeby przede mną ktoś inny miał zobaczyć pierwsze kroki mojego dziecka. Czasami lepiej troszkę skromniej żyć, ale ze świadomością, że poświęcam sto procent swojego czasu małej. I dlatego zdecydowałam się na pracę w domu. Zabawę z mąką lubiłam odkąd pamiętam. Ciasta, pierogi, ogólnie gotowanie zawsze sprawiało mi radość. Póki co zdecydowałam się na pieczenie ciast. Jestem mile zaskoczona, bo zamówień jest coraz więcej i przybywa mi nowych klientów. Najlepsze są momenty, kiedy klientki mnie polecają swoim znajomym. To bardzo motywuje i sprawia, że chce mi się bardziej. Warto jest robić coś dla siebie, nie tylko ze względu na pieniądze. My „mamy w domu” jesteśmy postrzegane czasami jako osoby na łasce innych. A ja tak nie chcę – nie chcę być na łasce państwa, męża, rodziny. Mój partner jako pierwszy zachęcał mnie do tego, żebym zrobiła coś dla siebie. Moją pasją jest gotowanie, więc postanowiłam przełożyć to na biznes. To, że pracuję w domu ułatwia mi opiekę nad Carmen. Mogę zrobić sobie przerwę kiedy mała tego potrzebuje. Jest moją małą pomocnicą i pierwszym krytykiem tego, co przygotuję. Zamówień przybywa, ale jeśli zacznie to kolidować z wychowywaniem małej to będę musiała odmawiać. Albo pomyślę o pomocy. Najważniejsza jest Carmen – podkreśla.

Żaklina wyjmuje ciasto z piekarnika, po kuchni unosi się zapach domowych wypieków. Loguje się na Facebooku i wysyła dwie wiadomości do swoich klientek – „Zamówienie gotowe do odbioru, zapraszam”. Carmen bardzo chętnie przygląda się naszej rozmowie, nie przeszkadza. Szczerze, to nie spotkałam się z tak grzecznym dzieckiem, a ma zaledwie półtora roku.

– Czy moja doba ma wystarczającą ilość godzin? O tak! Obawiam się, że gdyby miała więcej nie dałabym rady. Wszystko trzeba pogodzić, na wszystko znaleźć czas. Zazwyczaj niczego nie planuję. Planowałam, że urodzę dziecko w wieku dwudziestu pięciu lat, a zobacz, urodziłam mając dwadzieścia. Wiele osób komentuje – o młoda matka, za młoda. Szczerze, nie dbam o to i w ogóle mnie to nie interesuje. To, że urodziłam w tak młodym wieku ukształtowało mój światopogląd. Nie zmieniłabym niczego w moim dotychczasowym życiu. Jedyne co, to chciałabym mieć kolejnego „bączka”. Lubię macierzyństwo. Zostając matką bierzesz odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale również za drugiego człowieka – zauważa.

Priorytet jest jeden

Żaklina nastawia raz jeszcze czajnik, robi nam kolejną herbatę i wyjmuje ostatnie porcje ciasta, jakie zostały jej z poprzedniego zamówienia. Ciasto jest przepyszne. Domowe, nie za słodkie, widać, że zrobione z prawdziwą pasją. Carmen gramoli mi się na kolana i plastikową łyżeczką z wizerunkiem Kopciuszka wyjada mi wiórki kokosowe. Nasz czas dobiega końca, Żaklina odbiera kolejne zamówienie i widzę jak świecą się jej oczy. Przegląda szafki i planuje strategię.

– Wiesz dlaczego zaczęłam piec? Coraz więcej kobiet robi coś dla siebie. Nie chcemy być uzależnione od osób trzecich. Zarabiam własne pieniądze i nikt mi nie powie, że siedząc w domu nie można zrobić czegoś dla siebie. Ale zasada jest jedna – Carmen. Sto procent Carmen…

Źródło | Katarzyna Żabicka

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

/Autor

Trump wylądował w Wielkiej Brytanii

Prezydent USA Donald Trump rozpoczął dzisiaj trzydniową wizytę państwową w Wielkiej Brytanii. Na lotnisku Stansted przywitała go przedstawicielka królowej na hrabstwo Essex Jennifer Tolhurst oraz szef MSZ Jeremy Hunt.

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!