Ulice miast na terenie całej Wielkiej Brytanii zapełnią się lada moment bilboardami, które mają pomóc zmienić spojrzenie Brytyjczyków na imigrantów i pokazać jak ważni są w społeczeństwie. W ramach kampanii „I am an immigrant” powstanie ponadto serwis internetowy, w którym każdy imigrant na świecie będzie mógł podzielić się swoją historią. – Działajmy globalnie! – zachęcają organizatorzy.

_________________________________________________________________________________________________________________________

Akcja zorganizowana przez Ruch Przeciwko Ksenofobii, czyli pozarządową organizację działającą na terenie Wysp, początkowo przewidywała, że w brytyjskich miastach pojawią się pojedyncze plakaty przedstawiające krótko historię imigrantów.

Później uruchomiono jednak zbiórkę pieniędzy poprzez serwis crowdfundingowy. Fundusze zebrane w ten sposób miały umożliwić wykupienie bilboardów i miejsc reklamowych w metrze w Londynie. Potrzebne było 44 tys. funtów.


jestem imigrantem_01

Zbiórka stała się na tyle popularna, że już teraz zebrano ponad 54 tys. funtów. W związku z tym organizacja postanowiła jeszcze bardziej rozszerzyć swoje działania i utworzyć stronę internetową dla imigrantów na całym świecie. Serwis byłby miejscem, w którym każdy może napisać coś o sobie i o tym co wnosi do danego kraju, w którym mieszka.

Aby strona mogła zacząć funkcjonować wyznaczono za cel zbiórki 100 tys. funtów. Wpłat dokonywać można poprzez stronę crowdfunder.co.uk/i-am-an-immigrant-poster-campaign.

– Chcemy stworzyć stronę internetową dedykowaną imigrantom, która pozwoli każdemu na wgranie swojego zdjęcia z krótkim opisem swojego wkładu w społeczeństwo. Wyobrażamy sobie kilkadziesiąt tysięcy osób mających miejsce, w którym dzielą się swoimi historiami – tłumaczą organizatorzy akcji.

Bilboardy z historiami 15 wybranych imigrantów będą obecne na ulicach miast Wielkiej Brytanii już w kwietniu.

(ml) | Goniec.com
Fot: Fot. crowdfunder.co.uk

goniec_150

Sharing is caring!