» Patrycja Marucha | Źródło: Ansa.it

Działania zakrojone na szeroką skalę przeciwko kryminalnej organizacji „ndrangheta” doprowadziły do kolejnych zatrzymań w regionach Emilia Romagna, Lombardia, Piemonte, Veneto, Calabria i Sicilia.

 

________________________________________________________________________________________________________________________

117 nakazów aresztowania wydała prokuratura w Bolonii, 46 prokuratury w Catanzaro i Brescii. Aresztowanym zarzuca się przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej, wymuszenia, lichwiarstwo, nielegalne posiadanie broni, sporządzanie fałszywych aktów własności, pranie brudnych pieniędzy, wystawianie fałszywych faktur i inne. Policja potwierdza, że „ndrangheta” ulokowała w regionie Emilia Romagna nową jednostkę nawiązującą dialog i współpracę z miejscowymi przedsiębiorcami.

Wśród aresztowanych znajduje się również Giuseppe Pagliani, radny gminy Reggio Emilia, członek partii Forza Italia. Został zatrzymany w swoim domu w Arceto (RE).
Zamieszani w sprawę są również bracia bosa Nicolino Grande Aracri, aresztowanego podczas wcześniejszej akcji przeciwko mafii. Jak wynika z przeprowadzonego dochodzenia, w regionie Emilia Romagna grupa przestępcza przeniknęła w różne sektory ekonomiczne i przedsiębiorstwa pod bezpośrednim przewodnictwem i kontrolą Nicolino Grande Aracri. Domenico Grande Aracri- adwokat, został zatrzymany na wniosek prokuratury w Bolonii, natomiast dla Ernesto Grande Aracri nakaz aresztowania wydała prokuratura w Catanzaro.

Sharing is caring!