Absurdy, z których słynie Wielka Brytania

Brak kontaktów w łazience i pralka w kuchni, czyli uczenie się życia na nowo poza Polską.

Wielka Brytania to dziwne miejsce, oczywiście po latach można do wszystkiego przywyknąć, ale pierwsze miesiące będą dla przybysza niczym wkroczenie do innej rzeczywistości.

Polska wydaje się być najnormalniejszym i najzwyklejszym miejscem na świecie. Tu każda rzecz ma sens, od małego jeździmy prawą stroną jezdni, jemy schabowe i buraki. Zupełnie inaczej jest na Wyspach. Zaskoczenie jak nam towarzyszy, w końcu spotyka się z akceptacją takiego, a nie innego stanu rzeczy, jednak nawet Polacy z wieloletnim stażem w Wielkiej Brytanii powtarzają – nonsens.

Brak kontaktów w łazience

Tu nie wysuszysz włosów w łazience. Prostownica też nie wchodzi w grę. Nie wolno i koniec, nie ma takiej opcji, dla naszego bezpieczeństwa.

Światło na sznurku

Z tego samego powodu, nie „pstrykniesz” światła, jest za to magiczny sznureczek, a po jego pociągnięciu zrobi się jasno. Wszystko po to, żeby prąd cię „nie kopnął”.

Kontakty z 3 bolcami

Co kraj, to obyczaj, ale Wielka Brytania postanowiła się odciąć od reszty Europy i w tej kwestii. Wszyscy przyjezdni wożący sprzęty elektroniczne na Wyspy, muszą lecieć do „funciaka” po przejściówkę. I te zabawne włączniki prądu – dla bezpieczeństwa, oczywiście.

Pralka w kuchni

Element tradycyjnego wystroju brytyjskich domów. W łazience nie ma kontaktów, ale co to jest w kuchni, więc pralka pięknie się tam komponuje ze stojącą tuż obok lodówką.

Okna otwierane na zewnątrz

Fantastycznie. Dlatego ciężko też je umyć, podobno jest to sposób na padający na Wyspach często deszcz, którego wpada mniej do domu dzięki temu rozwiązaniu.

Drzwi wejściowe bez klamek

I rzecz jasna otwierane do zewnątrz. Już nie wspomnę o tym, ile razy zatrzasnęły mi się, gdy wyrzucałam śmieci.

Rury kanalizacyjne za zewnątrz domów

To kolejny element brytyjskiego budownictwa. Rozwiązanie niby praktyczne- w razie awarii łatwo się do nich dostać, ale nie czarujmy się, estetyka -10 punktów.

Chipsy o smaku octu, krewetek

2 krany w umywalce

Istny szok dla Polaków i nie tylko, ale cóż, Brytyjczycy mają swoje wytłumaczenia na to rozwiązanie, o czym pisaliśmy szerzej w tym artykule: Dlaczego Brytyjczycy mają dwa krany?

Lewostronny ruch drogowy

Oj, na początku ciężko jest przywyknąć, a człowiek wpada w panikę, zarówno jadąc autem, jak i przechodząc przez ulicę. Z tym akurat wiąże się dłuższa historia, która jest do przeczytania na naszym portalu: DLACZEGO BRYTYJCZYCY JEŻDZĄ PO LEWEJ STRONIE?

Open Magazyn | Redakcja

 • UBEZPIECZENIA

  Zabezpiecz swoje życie, zdrowie i dochód! Czytaj więcej!

 • PRACA

  Zatrudniamy ludzi a nie CV! Daj się poznać! Czytaj więcej!

 • DOBRE BIURO

  Zobacz naszą ofertę. Wszystko w jednym miejscu! Czytaj więcej!

 • OGŁOSZENIA!

  Ogłoszenia w Wielkiej Brytanii w Open Magazyn. Dodaj za darmo!

 • BENEFITY +

  Zobacz naszą ofertę. Wszystko w jednym miejscu! Czytaj więcej!

 • KSIĘGOWOŚĆ

  Ogłoszenia w Wielkiej Brytanii w Open Magazyn. Dodaj za darmo!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.