… A tak się kochali. I wyjechali zagranicę. I po roku tam wszystko się rozpadło…

Wszystko było tak dobrze. I to była taka miłość. Kwitła. Oni wierzyli, że zawsze, na zawsze, nic ich nie rozdzieli, podzieli, złamie… Potem decyzja o emigracji. Na dłużej, na krócej, zależy jak się ułoży. Bo emigracja jest perspektywą na lepsze… Ale emigracja ma też swoją cenę…

Początek był dobry. Przecież można żyć miłością. No prawie. Wtedy wszystko cieszy, na wiele rzeczy nie zwraca się uwagi, żyje się inaczej, trochę mniej lub bardziej na haju. Życie w mydlanej bańce. Tak może trwać przez parę lat. Myślę sobie, że wyjazd może nawet ten stan przedłużyć. Bo jeżeli wyjeżdża się we dwoje plus „motyle w brzuchu” to można się zachlysnać nowością, wolnością. Początek na emigracji często jest euforią w takim przypadku. Takie wielkie „wow” na wszystko… Ach… Powspominajmy 🙂

Tyle można zobaczyć, bawić się, kolejna nowa sukienka i szpilki i tutaj można się tym naprawdę cieszyć. Bez skrzywionych twarzy przechodniów, wręcz przeciwnie, oni się uśmiechają do cudzego szczęścia. Bo tutaj jest trochę inaczej niż tam. Albo wydaje nam się, że zupełnie inaczej. Łatwiej. Fajniej.

Niepostrzeżenie i powoli wkrada się jednak rzeczywistość i rutyna. Bo jednak jest praca, bo jesteśmy zmęczeni, bo śmieci się same nie wyniosą, bo znowu pada, bo obiad jakiś, bo ktoś leży na kanapie, a ktoś inny zapierdziela w kuchni, bo nie pójdziemy do rodziców na obiad, a niestety taniej wychodzi zjeść w domu, bo kolejne nowe buty stoją w korytarzu i przyszedł rachunek za prąd.

Nawet nie ma jak swobodnie pogadać z przyjaciółką w Polsce, bo on wciąż w domu, na tej cholerne kanapie gapi się tablet. Bo nie ma co robić. Bo nie ma o czym gadać. Bo jak się nasyciliśmy sobą to się nagle okazało, że niewiele wciąż mamy tutaj znajomych. Było ich więcej, ale paru okazało się było świniakami i zerwaliśmy kontakty. Zaczynamy coraz bardziej tęsknić za domem. Tam było inaczej. Łatwiej. Fajniej… Tam tak się kochaliśmy.

I co będzie dalej? Nie wiem. To zależy… Wszystko się może zdarzyć. Sporo zależy od nas. To jest ten kolejny etap w związku, który nazywa się – zwyczajne życie… I czeka nas to wszędzie i tutaj i tam. I właściwie trudno powiedzieć czy na emigracji szybciej czy bardziej rozpadają się związki, bo jak zwykle poprostu „wychodzi szydło z worka” (bez skojarzeń politycznych proszę) 😉

Ja uważam, że emigracja to jest zmiana przez wielkie „Z” i to jest trudna zmiana. I jak się to nałóży na kryzys w związku to faktycznie łatwiej może się to wszystko z hukiem zakończyć. Bo oczekiwania przecież były wielkie z tym wszystkim związane. Nie tylko oczekiwaliśmy tyle od związku i partnera, ale oczekiwaliśmy cudów na emigracji. Im większe oczekiwania, tym większe rozczarowanie. I ból.

I złamane serce na dokładkę.

Może przypomnieć sobie te „motyle w brzuchu” i zrobić grafik wynoszenia śmieci plus cała reszta. Bo jak nie wżenimy się bogato, to o służącej możemy tylko pomarzyć 😉

Sylwia Halman Viana
Źródło | Mama z prądem i pod prąd…

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

SYSTEMY ALARMOWE

Systemy zabezpieczeń: CCTV, alarmowe, sygnalizacji pożaru i inne

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

ELEKTRYKA

Masz problem z elektryką w domu? Zadzwoń!

HYDRAULIKA

Masz problem z hydrauliką w domu? Zadzwoń!

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną? Uwiecznij to na zdjęciach.

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Darmowa 30-minutowa konsultacja!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA