» Dorota Kosko | Źródło: independent.co.uk

Konopie indyjskie mogą być bardziej skuteczne niż tradycyjne leki przeciwbólowe – wynika z nowego badania na temat zastosowania marihuany.

____________________________________________________________________________________________________

Naukowcy z australijskiego centrum naukowego zajmującym się badaniami nad alkoholem i narkotykami wykazali, że u pacjentów cierpiących na przewlekły ból objawy stawały się bardziej łagodne po zastosowaniu konopii indyjskich. W przeciwieństwie do innych leków, które mogą prowadzić do uzależnienia i spowodować przypadkowe przedawkowanie.

Badaniu zostało poddanych 1500 pacjentów w średnim wieku, którym przepisywano leki opioidowe, takie jak: oksykodon, czy morfina. Cierpieli oni na bóle kręgosłupa, artretyzm, migrenę.

Profesor Luisa Dagenhardt, prowadząca badania zarówno w Narodowym Centrum jak i na uniwersytecie w Melbourne, odkryła wraz ze swoim zespołem, iż 13 % pacjentów stosowało nielegalne narkotyki, by uśmierzyć ból. Natomiast 4,7 % stosowało konopie. Jeden na trzech pacjentów stosujących marihuanę jako środek na złagodzenie bólu, uważa, że w skali od 0 do 10, palenie marihuany zasługuje na 10 punktów.

Sharing is caring!