82 proc. spodziewa się zamachu w Wielkiej Brytanii

Dżihadyści osiągnęli zamierzony cel i przestraszyli Europę Zachodnią. Z najnowszego sondażu wynika, że zdecydowana większość z mieszkańców Wielkiej Brytanii spodziewa się ataków terrorystycznych.

82 proc. respondentów pytanych przez BMG Research deklaruje, że spodziewa się że na Wyspach już wkrótce może dojść do zamachów terrorystycznych podobnych do tych jakie wydarzyły się w Brukseli i Paryżu.

Grupa ta dzieli się na tych, którzy deklarują, że atak nastąpi „bardzo prawdopodobnie” (35 proc.) oraz tych twierdzących, że jest on po prostu „prawdopodobny” (47 proc.).

Co za tym idzie ponad jedna trzecia pytanych mieszkańców Londynu (34 proc.) zdecydowała się nie spędzać w centrum tak dużo czasu jak wcześniej. 19 proc. przyznało z kolei, że czują się zagrożeni również wtedy kiedy przebywają w teatrze lub klubie w Londynie. 28 proc. odczuwa niepokój podróżując środkami transportu.

(ml) | Goniec.com

goniec_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!