60 procent biznesów w Wielkiej Brytanii to firmy domowe

W Wielkiej Brytanii działa 5,2 miliona firm, z których ponad 60 procent prowadzi lub prowadziło w początkowej fazie działalność z domu.

Są to firmy różnego rodzaju – od dietetyków, tłumaczy, grafików komputerowych i księgowych, przez małe firmy produkcyjne, wytwarzające ozdoby domowe czy akcesoria aż po firmy produkcyjne, ale działające w zaciszu domowym lub w szopce ogrodowej.

Ciekawe zestawienie takich firm domowych można znaleźć na stronie internetowej homebusiness100.co.uk . Prezentowanych jest tam właśnie sto różnych brytyjskich biznesów domowych.

My przedstawiamy kilka najciekawszych naszym zdaniem:

  1. firma Stiffies

założyciele: James Ritchie i Nick Sydney-Smith

oferta: produkcja magnetycznych usztywniaczy do kołnierzyków koszul

historia: firma założona w 2013 r., aby rozwiązać własny problem Jamesa i Nicka, gdy zmieniły się wymagania dotyczące ubioru  w pracy – zrezygnowano z krawatów, ale pozostawiono wymaganie eleganckiego krawatu. I tu pojawił się problem, jak utrzymać kołnierzyk w nienagannym stanie. Panowie wymyślili więc usztywniacze magnetyczne, które spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem.

  1. firma Betty’s Birds

założycielka: Beth Nicholas

oferta: organizacja i prowadzenie kreatywnych imprez ze sztuką, w tym oryginalnych wieczorów panieńskich. Firma oferuje warsztaty kreatywne w wybranym przez klienta stylu i dla dowolnej epoki.

  1. firma The Spotted Zebra Co.

założycielka: Jennifer Leask

oferta: produkcja akcesoriów i unikalnych prezentów dla mężczyzn, kobiet i dzieci z dostawą na cały świat

  1. firma Lose It and Love It

założycielka: Christy Hyslop

oferta: opracowywanie diet odchudzających i programów sportowych, porady dietetyczne, indywidualnie dla każdego klienta.

  1. firma Mr. Singh’s Sauces

założyciel: Kuldip Singh Sahota

oferta: produkcja naturalnych sosów chilli i past, składniki dobierane indywidualnie

histora firmy: Firma rodzinna, która zaczęła produkować sosy w ogrodowej szopce, a teraz sprzedaje swoje produkty na cały świat

To tylko kilka przykładów, że biznes można prowadzić w Wielkiej Brytanii bez wielkich środków finansowych i wynajmowania lokalu biznesowego. Więcej inspiracji znajdziesz na www.homebusiness100.co.uk oraz na kursach „Samozatrudnienie dla początkujących”, prowadzonych przez firmę Polish Matters Consulting Ltd. Zapraszamy!

es / Twój Sukces

Twoj Sukces_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!