35 lekarzy nie rozpoznało białaczki. Roczny chłopczyk zmarł

Kilkunastomiesięczne dziecko zmarło po tym, jak w czasie 35 niezależnych konsultacji medycznych lekarze nie rozpoznali u niego objawów białaczki. Raport śledczych przygotowany w sprawie śmierci dziecka mówi o niezliczonych „alarmujących sygnałach”, które zostały zignorowane przez szpitalny personel.

Ryan Bhogal zmarł w szpitalu dziecięcym w Birmingham 11 września ubiegłego roku. Koroner Zafar Siddique wystosował do placówki oficjalne pismo z zapytaniem, jak to możliwe, że choroba dziecka nie została wykryta mimo tylu konsultacji ze specjalistami.  Śledztwo wykazało bowiem, że medykom nie udało się zauważyć tak charakterystycznych objawów białaczki jak krwawiące dziąsła, guz na głowie malucha, liczne siniaki i wysypka na ciele oraz tendencja do tracenia równowagi i przewracania się.

„Chorobę potwierdziłoby zwykłe badanie krwi. Krwawienie dziąseł u dziecka odnotowano na początku sierpnia, trwało ponad tydzień. Wtedy lekarzom powinna zaświecić się czerwona lampka” – mówi ekspert, dr Prashant Hiwarkar. „Dzieci, u których ostrą białaczkę zdiagnozuje się odpowiednio wcześnie, przy odpowiednim leczeniu mają szansę na przeżycie w granicach 40-60 procent” – dodaje.

Cytowany przez brytyjskie media koroner zauważa, że niepokojącym jest, że jednostki medyczne zajmujące się dzieckiem nie miały wzajemnego dostępu do danych pacjenta. „Gdyby szpital dostał dokumentację od lekarza rodzinnego, prawdopodobnie choroba zostałaby zidentyfikowana wcześniej” – wyjaśnia Siddique.

Rodzice dziecka są zrozpaczeni i zapowiadają walkę o sprawiedliwość. „Patrzyłem na śmierć mojego dziecka. Widok syna przypiętego do wielkiej maszyny rozrywał mi serce. Kiedy wychodziłem z oddziału, miałem oczy pełne łez. On był całym moim światem” – mówi ojciec chłopca, Kulvinder Bhogal.

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

SYSTEMY ALARMOWE

Systemy zabezpieczeń: CCTV, alarmowe, sygnalizacji pożaru i inne

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

ELEKTRYKA

Masz problem z elektryką w domu? Zadzwoń!

HYDRAULIKA

Masz problem z hydrauliką w domu? Zadzwoń!

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną? Uwiecznij to na zdjęciach.

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Darmowa 30-minutowa konsultacja!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!