3000 funtów na dziecko. Nowa propozycja dla kobiet w ciąży w Wielkiej Brytanii!

Kobiety spodziewające się dziecka powinny same mieć możliwość dysponowania budżetem przeznaczanym na opiekę prenatalną – wynika z raportu „National Maternity Review”. Za 3000 funtów mają same wskazać położne i szpitale, z których zamierzają skorzystać. Zmiany mają rozwiązać problem niskiego poziomu usług w części szpitali i dużych różnic w jakości otrzymywanych świadczeń.

„National Maternity Review” to raport przygotowywany przez specjalny, niezależny, organ ekspercki. Analiza została stworzona na zlecenie NHS i ma na celu poprawę opieki położniczej na terenie Anglii.

Fundamentem zmian ma być oddanie do dyspozycji przyszłych matek budżetu na ochronę zdrowia w czasie ciąży i bezpośrednio po niej. 3000 to przeciętny koszt takiej opieki, ale autorzy raportu zaznaczają, że w cięższych przypadkach może być on wyższy. Pieniądze nie trafią bezpośrednio w ich ręce, ale będą wydawane zgodnie z dyspozycjami i podpisanymi kontraktami z poszczególnymi placówkami. Obecnie wszelkie decyzje w tej sprawie należą do NHS.

Autorzy raportu przekonują, że w ten sposób łatwiej będzie wybrać położną, która będzie przy pacjentce do czasu, aż dziecko przestanie być niemowlakiem, albo wybrać szpital najbliższy od domu jako przeznaczony na poród, a drugi, bliższy miejsca pracy, jako ten, w którym przeprowadza się badania. Dodatkowo wyrówna to poziom usług, ponieważ obecnie istnieje sporo bardzo dobrych placówek, ale jakość usług w pozostałych pozostawia wiele do życzenia.

„W tej chwili poziom opieki kobiet w ciąży przypomina loterię w oparciu o Twój kod pocztowy. Część kobiet otrzymuje rewelacyjną opiekę, podczas gdy inne muszą zmagać się z niskim zainteresowaniem i poziomem współczucia personelu” powiedziała serwisowi HuffingtonPost jedna z położnych Lesley Glichirst. Dodała również, że obecny model przypomina Związek Radziecki, gdzie ludzie dostają minimalny poziom opieki i powinni się cieszyć, że dostali cokolwiek.

Nowe propozycje, które najprawdopodobniej zostaną wprowadzone w życie, spotkały się z krytyką części ekspertów zajmujących się służbą zdrowia. Ich zdaniem otwiera do furtkę do nadużyć, choć autorzy raportu zapewniają, że pieniądze trafią jedynie do autoryzowanych placówek medycznych.

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

Wyślij szybką wiadomość

0 + 1 = ?

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

SYSTEMY ALARMOWE

Systemy zabezpieczeń: CCTV, alarmowe, sygnalizacji pożaru i inne

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

ELEKTRYKA

Masz problem z elektryką w domu? Zadzwoń!

HYDRAULIKA

Masz problem z hydrauliką w domu? Zadzwoń!

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną? Uwiecznij to na zdjęciach.

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Darmowa 30-minutowa konsultacja!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!