20 tysięcy euro odszkodowania za wilgoć w mieszkaniu

Polska rodzina mieszkająca w Dublinie wywalczyła rekompensatę dla swojego syna.

Aż 20 tysięcy euro dostała polska rodzina za wilgoć w mieszkaniu, która pogorszyła stan zdrowia ich syna. 

Polacy mieszkali w jednym z wynajmowanych w Dublinie mieszkań. W czasie gdy ich syn był niemowlakiem, został poszkodowany przez oddziaływanie wilgoci na jego organizm. Dowiedli tego w sądzie i teraz ich dawny landlord musi zapłacić im odszkodowanie.

Dwa pobyty w szpitalu spowodowane przez choroby układu oddechowego zostały powiązane z zawilgoconym lokalem, w którym przebywał. Dawid Szafirowski ma dziś 6 lat, jednak w tamtym czasie miał niespełna 1,5 roku i był dwukrotnie hospitalizowany.

Zdaniem landlorda, państwo Szafirowscy sami spowodowali wilgoć blokując klatki wentylacyjne. Jak zeznała w sądzie Urszula, matka poszkodowanego dziecka, problem wilgoci był zgłaszany zarówno agencji mieszkaniowej, jak i landlordowi –  bez skutku.

Lekarze, pod których opieką był Dawid, stwierdzili, że przyczyną problemów zdrowotnych chłopca jest wilgoć i grzyb.Pozwani zaproponowali  10 tysięcy euro odszkodowania, jednak oferta ta została  odrzucona przez sąd i ostatecznie zadośćuczynienie wyniosło 20 tysięcy euro.

Open Magazyn | Redakcja

 • UBEZPIECZENIA

  Zabezpiecz swoje życie, zdrowie i dochód! Czytaj więcej!

 • PRACA

  Zatrudniamy ludzi a nie CV! Daj się poznać! Czytaj więcej!

 • DOBRE BIURO

  Zobacz naszą ofertę. Wszystko w jednym miejscu! Czytaj więcej!

 • OGŁOSZENIA!

  Ogłoszenia w Wielkiej Brytanii w Open Magazyn. Dodaj za darmo!

 • BENEFITY +

  Benefity, dokumenty, telefon w każdej sprawie i dużo więcej!

 • KSIĘGOWOŚĆ

  Zadbamy o twoją księgowość szybko, sprawnie i profesjonalnie!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.