» Patrycja Marucha | Źródło: corriere.it | Fot: za delitti.net

Na 20 lat więzienia został skazany Maurizio Facioni, 35-latek, który 4 lutego po kłótni z narzeczoną, 19-letnią Chiarą Monda Insidioso, bijąc i kopiąc zmasakrował ją i doprowadził do śpiączki.

_______________________________________________________________________________________________________

Proces w trybie skróconym był prowadzony przez rzymskiego sędziego Giacomo Ebner, który uznał żądanie prokurator Eleny Neri, i za maltretowanie i próbę zabójstwa skazał Falcioni na 20 lat pozbawienia wolności. W ubiegłym tygodniu ekspertyza psychiatryczna oświadczyła, że oskarżony w momencie popełniania przestępstwa był świadomy swoich czynów. Pomimo tego w dniu ogłaszania wyroku obrońca, adwokat Luciano Randazzo, próbował podważyć wyniki ekspertyzy.

O tryb skrócony, który przewiduje obniżenie kary prosiła obrona oskarżonego. Przeciwni temu byli rodzice Chiary: – Chcemy aby sprawiedliwości stało się zadość, nie tylko dla naszej córki, ale dla wszystkich kobiet, które są ofiarami przemocy.

Chiara Monda Insidioso, w stanie śpiączki znalazła się w szpitalu San Camillo w Rzymie, ponieważ chciała zostawić swojego partnera. Podczas spotkania, na którym doszło do kłótni, została pobita i zmasakrowana pięściami i kopniakami. „Została zredukowana do rośliny”- wypowiadali się lekarze. W ciągu ostatnich miesięcy dziewczyna przeszła trzy operacje wewnątrzczaszkowe. Miała krwiaka powstałego od zadanych ciosów. Dalsze leczenie objęło rehabilitację, fizjoterapię i stymulację zmysłów. 4 grudnia Chiara po raz pierwszy odzyskała pewien stopień świadomości.

W przeddzień ogłoszenia wzroku ojciec Chiary, Maurizio Insidioso, opublikował na FB aktualne zdjęcie córki. „Biorąc pod uwagę fakt, że niewiele czasu pozostało do ogłoszenia wyroku skazującego tę kreaturę, chciałem opublikować zdjęcie ukazujące jak bardzo Chiara została „zredukowana”, aby pamiętać, że ona zawsze będzie ofiarą i przede wszystkim nie będzie miała możliwości wyboru sposobu powrotu do zdrowia. Natomiast on dzięki naszemu prawu, które broni bydlaków bez honoru, będzie miał okazję za okazją.” – powiedział ojciec Chiary.