13-letni chłopiec zadłużył karty kredytowe ojca. Dług wynosi 80 tys. funtów

Trzynastoletni Brytyjczyk zadłużył swojego ojca na 80 tys. funtów, wykorzystując jego karty kredytowe. Brał udział w zakładach bukmacherskich. Myślał, że to zabawa.

UBEZPIECZENIE DOCHODU

» Ubezpieczenia od utraty dochodu » Ubezpieczenia w razie chorób krytycznych » Polisy na życie.

Dowiedz się w jaki sposób otrzymywać nawet do 100% miesięcznego wynagrodzenia w momencie gdy nie jesteśmy zdolni do pracy przez Rok, 2 lata, 5 lat a nawet do 70 roku życia. Dowiedz się więcej…

Chłopiec obstawił mecz w zakładach bukmacherskich dla zabawy. Był w stanie wydać nawet kilka tysięcy funtów, wykorzystując karty kredytowe swojego ojca. Niestety, większość zakładów przegrał. Nie zdawał sobie sprawy, że w momencie złego obstawienia, wszystkie pieniądze przepadają. Chłopak myślał, że to tylko zabawa i nie miał świadomości, że jest uzależniony. 

Ojciec 13-latka nie zorientował się, że chłopak korzysta z jego kart. Okazało się, że były one służbowe, a on sam nie zajmował się ich obsługą, otrzymał także żadnej informacji, że ktoś z nich korzysta.

Co gorsze, rejestracja na stronach internetowych zakładów bukmacherskich nie jest trudnym zadaniem, nawet dla osób nieletnich. Chłopak opowiada, że zalogowanie się zajęło mu kilka chwil, ponieważ trzeba było podać jedynie imię, nazwisko oraz zaznaczyć ukończone 18 lat, bez żadnej weryfikacji.

Według danych brytyjskich władz, uzależnionych od hazardu jest około 25 tys. nastolatków w wieku 11-16 lat.

Źródło | Goniec.com

SZUKASZ PRACY W SZKOCJI?
ZMIEŃ KIERUNEK – NA SIEBIE!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.